מערכות המיסוי והביטוח בנויות בצורה מורכבת מאד, כך שרק מי שיודע ומבין בהן יודע איך לחסוך בכסף.

אולם, לא צריך להיות מומחה גדול כדי להכיר את השיטות, רק לקרוא ולברר.

אנחנו פה כדי לגלות לכם על מספר שיטות מהן תוכלו להוציא כסף בצורה מיטבית, ולחסוך הרבה כסף בחשבון הבנק שלכם.

 

פטור ממס הכנסה לנכים

לא הרבה יודעים, אבל אנשים עם אחוזי נכות מסוימים מקבלים אישור פטור ממס הכנסה, וחוסכים עבורם ועבור בני משפחתם הרבה מאד כסף. את הזכאות מקבלים באמצעות וועדה מיוחדת של רשות המיסים, ולאחר אישורה ממלאים טופס ושולחים.

בשביל לקבל את הפטור יש צורך בהכנסה שמחייבת תשלום מס הכנסה, נכות שנקבעת לצמיתות או לתקופה של 185 יום ומעלה, ואחוזי נכות של 90 אחוזים ומעלה. כך שלא כל אחד עומד בקריטריונים.

למשל, אם תקופת הנכות קרובה ל185 יום אך לא לכל התקופה, לא תקבלו את הפטור ממס ההכנסה. בנוסף, אם אתם לא מוגדרין לפי החוקים הרלונטיים כנכים בשיעור של 90 אחוז ומעלה בדיוק, לא תקבלו את הפטור.

אולם, גם לאנשים בעלי 70 אחוזי ומעלה יש הטבות משתלמות במס ההכנסה, כך ששווה בין כה וכה ולעבור את ההליך הרפואי בעניין.

 

הנחה בביטוח לאומי לסטודנטים

סטודנטים אשר לומדים במוסד לימודים 8 חודשים ומעלה זכאיים להנחה משמעותית בביטוח הלאומי. לעיתים זה מתעדכן אוטומטית, אך במידה ולא, עליכם לפנות לביטוח לאומי ולשלוח להם אישור לימודים. זו הטבה מאד משמעותית שלתקופת לימודים שלמה יוצאת הנחה של סכום גדול ומשמעותי.

 

הטבות לחיילים משוחררים

ההטבות לחיילים משוחררים הן רבות. מקומות רבים עושים מבצעים משתלמים במיוחד, וקורסים מוזלים לחיילים משוחררים. לכן, הדבר הראשון ששווה לשאול בשנים הראשונות לשחרור, זה האם יש הנחה לחיילים משוחררים.

חיילים משוחררים גם זכאיים לפטור ממס הכנסה למספר חודשים לאחר השחרור, בהתאם לסכום אותו הם מרוויחים ובהתאם למספר החודשים ששירתו בצבא. ניתן להיכנס לאתר של הקרן לחיילים משוחררים שם מופיעה הטבלה עם הפרטים הרלוונטיים בהתאם למשך השירות הצבאי. כל שתידרשו בתהליך זה הבאת צילום של תעודת השחרור למנהל במקום העבודה.

הטבה משתלמת במיוחד ניתנת ללוחמים משוחררים בשם ממדים ללימודים. ההטבה מממנת כמעט את כל שכר הלימוד כך שהלימודים הופכים להיות כמעט בחינם. זוהי הזדמנו מצוינת שלא כדאי לפספס. בנוסף, הבירוקרטיה הכרוכה בתהליך לא מורכבת כך שכל אחד יכול לעשות אותה, ולעקוץ סכומים גדולים מאד, ולחסוך המון כסף.

זכרו, ישנן המון דרכים לחיסכון בכסף, כל שצריך לעשות זה תמיד לקרוא את האותיות הקטנות ולברר האם באמת עליי לשלם את הסכום אותו רשום שאני צריך לשלם. לעיתים תגלו כי התשובה היא לא ותוכלו לחסוך אלפי שקלים בזכות הבירור.

קופת חיסכון

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.