נקודות זיכוי במס הכנסה – איך הן עוזרות לנו?

עובדים תושבי מדינת ישראל זכאים לנקודות זיכוי במס ההכנסה, אשר מפחיתות את גובה המס שיש לשלם.

מדובר בזיכוי קריטי, שכן נקודת זיכוי אחת שווה ל-219 ש"ח לחודש, שהם 2,628 ש"ח בשנה.

הזכות הבסיסית היא 2.25 נקודות לכל עובד, ואם אתם עומדים בקריטריונים נוספים יתכן ואתם זכאים לנקודות נוספות.

 

מהם הקריטריונים לזכאות בנקודות זיכוי ממס הכנסה?

 

זכאות לפי גיל, מין ותושבות:

כל תושב ישראל זכאי לנקודות זיכוי, וכן נשים ובני נוער עובדים.

 

זכאות בגין בן הזוג:

בן זוג שלא עובד מקנה נקודות זיכוי, וכן תשלום מזונות לבן זוג לשעבר.

 

זכאות בין הורות לילדים:

הורות לילדים עד גיל 18 מקנה זכאות לנקודות זיכוי לפי גיל הילד. בנוסף, חד-הוריים והורה גרוש המגדל את ילדיו לבד זכאי לנקודות זיכוי, וכן הורה לילד עם מוגבלות.

 

זכאות בגין לימודים:

לימודים אקדמיים מקנים זכאות לנקודות זכות בהתאם לתואר בו אתם מחזיקים (תואר ראשון, שני וכדומה).

 

זכאויות נוספות:

חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי, הורים לילדים אוטיסטים או ילדים עם מוגבלות ועולים חדשים זכאים לנקודות זיכוי.

 

חיסכון במס הכנסה בעת סיום עבודה

אם סיימתם לעבוד במקום עבודה מסוים ואתם מעוניינים למשוך פיצויים בפטור מס, עליכם להקפיד למלא באופן נכון את טפסי 161 ו-161א.

נסביר מעט מהם הטפסים האלו:

 

טופס 161:

הודעת מעביד על פרישת עובד ממקום העבודה. זהו טופס שהמעסיק שלכם ממלא, וחשוב לוודא שהוא ממלא אותו נכון ללא טעויות שכן זוהי הדרך הרשמית לעדכן את רשויות המס שעזבתם את מקום העבודה, וטופס זה נדרש למשיכת פיצויים.

 

טופס 161א':

הודעת עובד על פרישה ממקום העבודה. זהו טופס שאתם ממלאים.

 

טעויות נפוצות במילוי טופס 161

כאשר תקבלו את טופס 161 שמולא על ידי המעסיק, עברו עליו ובדקו שאין בו טעויות. אלה הן טעויות נפוצות שיפגמו בתקינותו של הטופס:

  1. חסר תאריך מילוי הטופס.
  2. התקבל רק דף אחד של הטופס, כאשר הטופס מורכב משני דפים.
  3. הטופס פג תוקף, כלומר עברו 90 ימים או שחלפה שנה ממועד מילוי הטופס והפיצויים לא נדרשו.
  4. מילוי שגוי של מספר תיק הניכויים של קרן הפנסיה.
  5. ישנה יותר מקופה אחת המכילה את כספי הפיצויים, דבר המחייב במס.
  6. סעיף י"א בטופס חסר או לא תקין.
  7. הטופס אינו חתום.

 

טעויות אפשריות במילוי טופס 161א'

  1. התקבל עמוד אחד של הטופס ולא שניים
  2. לא צוין על גבי הטופס תאריך או חתימה
  3. חסרים אחד מסעיפי החובה

חברת הפנסיה שלכם אמורה ליידע אתכם על טעויות בטפסים. במידה וכספכם לא התקבל וחברת הפנסיה לא יצרה איתכם קשר, התקשרו אליהם לברר מדוע הכסף לא נכנס והאם נפלה טעות במילוי הטופס.

 

מגדלים של מטבעות

מה כדאי לעשות עם הכסף שלי ?

זאת אחת השאלות שהרבה מאוד אנשים שואלים את עצמם, וכמובן גם שואלים הרבה אנשים אחרים מה כדאי להם לעשות עם הכסף שלהם.

ואז מגיעות מספר תשובות, כי שאתם שואלים מישהו מה כדאי לכם לעשות עם הכסף שלכם, זה תלוי את מי אתם שואלים, יהיו כאלו שיאמרו לכם שאתם יכולים לבזבז ולהנות עם הכסף, ויהיו כאלו שיגידו לכם שאתם חייבים לחסוך, אבל התשובה המדויקת והנכונה ביותר לשאלה הזאת היא, שזה תלוי בגובה הסכום, אם מדובר על סכומים שהם נמוכים, בדרך כלל גם התשואה בהשקעה בסכומים נמוכים היא מאוד זניחה ולא תמיד כדאי להשקיע.

כן, למרות שזה נשמע להרבה מאוד אנשים מזור שלא כדאי להשקיע, כי יש את הגישה שאומרת שתמיד צריכים להשקיע ולנסות למנף את הכסף, עדיין בסכומים נמוכים במיוחד עדיף להשתמש בכסף לדברים אחרים שיכולים להועיל לכם יותר מאשר השקעה עם סכומים זניחים.

 

אם משקיעים עושים את זה נכון

רגע אחד לפני שאתם רצים לעשות צעדים פזיזים עם הכסף שלכם, או ליתר דיוק צעדים שלא בהכרח הם הנכונים עבורכם ואתם רוצים להשקיע את הכסף, יש דבר אחד שזה מגיע להשקעה, אין אחד שלא יגיד לכם שאם כבר עושים השקעה עושים אותה בנדל"ן.

ונדל"ן הוא השקעה שדורשת סכומי כסף גבוהים במיוחד, אחרי הכל המציאות של הנדל"ן בישראל הכתיבה לנו שהיום רכשיה של קרקע או דירה תעלה לנו לכל הפחות מיליון וחצי שקלים חדשים בשביל להביא אחוזי תשואה ראליים.

היום קיימת האפשרות לעשות השקעה בנדל"ן עם לפחות 94,000 שקלים חדשים והכל עם אחוזי תשואה משתלמים במיוחד.

אז איך בכל זאת אפשר להשקיע סכומים כאלו נמוכים בנדל"ן ועדיין לקבל אחוזי תשואה משתלמים במיוחד, כל זה קורה שמנצלים את האפקט של הראשוניות.

כלומר, תהיו הראשונים לבצע את ההשקעה, נכון שזה כרוך עם המון סיכון, אבל יחד עם זאת סיכון בנדל"ן ובסכומים כאלו קטנים הוא משהו שאפשר להתמודד איתו.

 

נסביר בדוגמה :

יש לכם סכום כסף קטן של עד 100 אלף שקלים חדשים ואתם רוצים להשקיע אותו בנדל"ן, כמובן שאין לכם יותר מידי אפשרויות לעשות משהו עם סכום כסף כזה נמוך, אבל אם תשקיעו את הכסף בקרקע שמופשרת לבנייה, כאן העתיד הרבה יותר מזהיר מבחינת התשואה, הרי תחשוב על דירה שהיא כבר בנויה המחיר שלה יהיה גבוה מאוד, ואילו אם אתם רוכשים דירה על הנייר בתהליכי בנייה המחיר שלה יהיה יותר זול בצורה משמעותית וברגע שהיא תהיה בנויה השווי שלה רק יגדל והתשואה שלכם תהיה בהתאם.

יש רבים שמנצלים את האפשרות הזאת בתור השקעה בפני עצמה, הם רוכשים "דירה על הנייר" ואז ברגע שהדירה תהייה בנויה הם מוכרים אותה ברווחים של עשרות ולפעמים גם מאות אלפי שקלים.

פיננסי

"תשואה של למעלה מ-10%" -הכירו את המשקיעים שלא רק מטיילים בחו"ל

בשנים האחרונות הפכו השקעות הנדל"ן בחו"ל לתחום שצובר תאוצה בקרב המשקיעים הישראלים. הסיבה העיקרית לכך היא שבארץ מחירי הנדל"ן היקרים עומדים מול תשואה נמוכה, בעוד ארצות אחרות מציעות השקעות הרבה יותר משתלמות עם תשואה יותר גבוהה.

השוק הבינלאומי היום הרבה יותר נגיש למשקיעים הישראלים ופותח בפניהם אופציות להשקעות מאוד משתלמות בנדל"ן בחו"ל לעומת אלו שהיו משיגים בארץ, ולכן הרבה מהמשקיעים הישראלים מעדיפים להשקיע את הונם במדינות אחרות.

 

יתרונות לניהול תיק השקעות בחו"ל

כבר ציינו שהסיבה העיקרית להשקעה בנדל"ן בחו"ל היא העובדה שמחירי הנדל"ן בהרבה מדינות הרבה יותר נמוכים מאלו בארץ. לעומת זאת התשואה יותר גבוהה בחו"ל ולכן העסקה יותר משתלמת למשקיעים. אך להשקעות נדל"ן בחו"ל יש עוד יתרונות.

יתרון נוסף, הוא שהעלויות בניהול תיק השקעות בחו"ל כבר לא גבוהות כפי שהיו בעבר. העמלות אמנם לא נמוכות, אך הם כבר לא מוגזמות כפי שהיו פעם. בנוסף, התפתחות הסחר העולמי והסכמים כלכליים חדשים בין מדינת ישראל למדינות אחרות, הפכו את השקעות הנדל"ן ליותר משתלמות. לדוגמה, יש מדינות איתן ישראל חתמה על הסכם שמונע מהמשקיעים לשלם מס כפול על נדל"ן, זאת על מנת למשוך משקיעים ישראלים לאותן מדינות.

השקעה בנדל"ן בחו"ל מאפשרת לכם לפזר את ההשקעות שלכם בשווקים שונים. עובדה זאת מאוד חשובה על מנת למנוע מכם להמר על כל הונכם בשוק אחד. השקעות בשווקים שונים נותנות לכם מידה מסוימת של ביטחון במקרה שתהיה נפילה באחד השווקים.

 

סיכונים בהשקעות נדל"ן בחו"ל

למרות היתרונות שציינו עד כה להשקעות בחו"ל יש גם סיכונים שחייבים לקחת בחשבון. הסיכון העיקרי והברור ביותר הוא המרחק הפיזי מהנכס בו אתם משקיעים. המרחק הרב גורם לכך שהשליטה שלכם בהשקעה יותר קטנה.

בנוסף ההשקעה היא במטבע זר ולכן על המשקיעים לקחת בחשבון שהרווחים יושפעו מכך, לטובה או לרעה. אך עדיין עליכם לתת על כך את תשומת הלב.

חוסר ידע הוא גורם סיכון נוסף למשקיעים בחו"ל. אם אתם חדשים בהשקעות מסוג אלו, עדיף לכם להיעזר בבעלי ניסיון על מנת להימנע מסיכונים מיותרים. עליכם לדעת את הפרוצדורות הבירוקרטיות של אותה מדינה בה את משקיעים, שכן בכל מדינה יש נהלים שונים. עליכם לזכור כי אי ידיעת החוק לא פוטרת את המשקיעים מהחובה לפעול בהתאם.

 

איך למצוא הזדמנויות להשקעה בנדל"ן בחו"ל

אם החלטתם שברצונכם להשקיע בנדל"ן בחו"ל, אך אין לכם מושג מאיפה להתחיל, היום יש הרבה מאוד מקורות מידע בהם תוכלו להיעזר. מעבר לאנשי מקצוע ובנקים שתפקידם הוא ייעוץ השקעות, יש היום למשקיעים שפע של מקורות לקבלת מידע כלכלי רלוונטי, הכוללים אתרים שונים ומגזינים שונים העוסקים רק בכך. לדוגמה האתר https://investaway.co.il שהוא מגזין אינטרנטי להשקעות נדל"ן בחו"ל דרכו תוכלו למצוא אופציות להשקעות משתלמות ועדכניות.

מדד עלייה של הנכס

למה דווקא קרקע חקלאית בתור השקעה?

 אנשים רבים מכל שכבות האוכלוסייה מחפשים כל העת אחרי אפיקי הכנסה נוספים לחייהם. ברוב המקרים אותם אנשים יחפשו את ההשקעה המשתלמת ביותר אשר תדרוש לרוב את ההשקעה הקטנה ביותר, אך באותה מידה תספק גם את התשואה המרבית. בנוסף אותם אנשים יעדיפו גם לקחת כמה שפחות סיכונים, הרי לא פשוט לעמוד בטלטלות רבות אשר בכל פעם עלולות להחסיר לכם פעימה.

אז לפני שתתחילו לקחת סיכונים או תשימו את הכסף שלכם במקומות לא בטוחים, תיקחו לעצמכם רגע למחשבה. במאמר הבא נספר לכם על האופציה הטובה ביותר להשקעה נכון להיום – קרקעות חקלאיות. קרקעות חקלאיות למכירה שינו בשנים האחרונות את דפוס המחשבה של משקיעים רבים ופתחו בפניהם אופציות רבות אשר לא היו קיימים לפני כן. כעת כל מה שנותר זה רק להסביר לכם מדוע קרקעות חקלאיות למכירה הם בדיוק ההשקעה האידיאלית ביותר עבורכם.

שדה חמניות

למה כדאי לבחור באופציה של קרקעות חקלאיות למכירה?

קרקעות חקלאיות למכירה הפכו להיות בשנים האחרונות מהאופציות השכיחות ביותר של משקיעים אשר מחפשים אחר מקום שבו הם יוכלו להשקיע את הכסף הנזיל שלהם. אך גם לדעת המומחים מדובר באחד מאפיקי ההשקעה הטובים ביותר אשר עומדים מולכם, ובקטע הבא נסביר לכם בדיוק את הסיבות לכך.

הסיבה המרכזית שלא מעט משקיעים מעדיפים לבחור באופציה של קרקע חקלאית על פני קרקע מופשרת זה התשואה הגבוהה האפשרית מיד לאחר תהליך הפשרת הקרקע. בעת רכישת קרקע חקלאית התשואה יכולה להיות גבוהה יותר, כאשר הרווח יהיה מקסימאלי ועלות הקנייה תהיה נמוכה יותר מכיוון שמדובר על קרקע חקלאית.

קרקעות חקלאיות למכירה לא דורשות מכם להחזיק סכום התחלתי גבוה על מנת להשקיע ולרכוש את הקרקע. זאת אומרת שכמעט כל אחד יכול לרכוש לעצמו קרקע חקלאית אשר עומדת למכירה, כך תוכלו להתחיל ולהשקיע בנכסים שבעתיד יכולים להיות גם נכסים מניבים.

אינכם צריכים לחכות עד להפשרת הקרקע, תוכלו כל העת למצוא דרכי השקעה נוספות על מנת להתחיל ולהכניס כסף מהקרקע אשר ברשותכם. כמובן שברגע שהקרקע תופשר תוכלו להתחיל ולממש את הרצונות הגדולים והמשמעותיים שלכם.

ממה חשוב להיזהר כאשר משקיעים בקרקע חקלאית?

רגע לפני שאתם מתחילים לחפש קרקעות חקלאיות למכירה, חשוב מאוד שתדעו כי עליכם לבצע מספר בדיקות בטרם תרכשו קרקע כזאת או אחרת. ראשית אתם כמובן צריכים לוודא כי הקרקע עומדת בכל הקריטריונים להפשרה, כך תוכלו לדעת בצורה חד משמעית כי בעתיד הקרקע צפויה להיות מופשרת. אם הקרקע לא תופשר תתקשו מאוד להניב ממנה את הפוטנציאל שאליו אתם מייעדים את הקרקע.

מדובר בבדיקות פשוטות יחסית, ולכן חבל מאוד שתפספסו קרקע עם פוטנציאל רב רק בגלל שלא ביצעתם את כל הבדיקות המקדימות שחשובות מאוד להליך קבלת ההחלטות שלכם.

מה זה חברת ייעוץ עסקי?

לא מעט אנשים סבורים שלהיות מנהל טוב זה משהו מולד. עם זאת, ולמרות שאכן דרושה כריזמה ולא מעט שאפתנות, בפועל יש גם כמה דברים שניתן יהיה ללמוד תוך כדי עשייה. לכן, אם אתם מנהלים עסק ומרגישים תקועים, או שאולי פשוט הייתם רוצים להפוך למנהלים טובים יותר, עכשיו זה הזמן הנכון לחשוב על שירותי ליווי עסקי, כי שירות כזה לא במקרה הפך ללהיט גדול בשנים האחרונות.

נתונים כלכליים

מה כולל בפועל הליווי העסקי?

ראשית, כדאי לדעת שיש היום לא מעט חברות ייעוץ עסקי שיכולות להציע לכם שירות בתחום הליווי על גווניו השונים. שנית, כמובן שלכל חברה יש שירות קצת שונה שהיא מציעה ולכן יש טעם לרדת לפרטים, להבין מה בדיוק זה אומר הליווי לעסק והאם זה יכול להתאים לכם. לא אחת קורה שחברות בתחום הייעוץ והליווי העסקי מציעות שירות שהוא למעשה תהליך של ממש. זה מתחיל לפעמים אפילו כבר בבניית התכנית העסקית, כך שאם עוד לא הקמתם את העסק שלכם, תוכלו לקבל שירות כזה כבר מהצעדים הראשונים. בנוסף, הרבה פעמים הייעוץ העסקי מתייחס לאופן שבו אתם משווקים את העסק, ליצירת המיתוג שלו ואפילו לניהול הנכון מבחינה כלכלית. לכן בהחלט ניתן לומר שחברה של ייעוץ עסקי תגרום לכם להרגיש הרבה פחות לבד בכל מה שקשור לניהול העסק שלכם, אז למה שלא תפנו אל חברה כזאת עוד היום?

כיצד בוחרים חברה טובה לייעוץ עסקי?

בשנים האחרונות אפשר לראות שבכל עיר בארץ יש הרבה חברות שמציעות שירותי ייעוץ וליווי עסקי. עם זאת, לא מכולן תרצו בוודאי לקבל שירות, שכן גם בתחום הזה דרוש ניסיון רב. לא כל מי שלמד תואר שקשור לניהול עסקים יוכל להפוך להיות אדם שאתם באמת סומכים עליו ומתייעצים איתו, מה שמסביר מדוע לא כל חברה מהתחום שווה שתפנו אליה. מתלבטים? מבולבלים? אם כך, רצוי לבדוק הכול אודות החברה המייעצת שאליה תתקשרו. מה הניסיון של אנשיה? מה כולל השירות? והאם מדובר על ייעוץ אסטרטגי לעסק או רק על ייעוץ לגבי השיווק?

האם זו הולכת להיות הוצאה כלכלית גדולה מאוד לעסק?

בין אם העסק שלכם נמצא בחיתוליו ובין אם הוא מתנהל כבר מספר שנים בדרך מסוימת, ברור שתרצו גם לדעת כמה עולים שירותי ייעוץ עסקי. ההיגיון אומר שאומנם אתם זקוקים לייעוץ כי זה ישפר כנראה את התנהלות העסק, אך מצד שני, אם זה יעלה לכם הרבה, טבעי שתרצו לוותר על כך. לכן חשוב שתדעו: היום ייעוץ, ליווי ושירות לעסקים זה לא משהו שעולה הרבה יותר מידי. זה אומנם תלוי בסוג השירות שבו אתם מעוניינים וגם בחברה שבה אתם בוחרים, אך באופן כללי ניתן לראות שלא מדובר על הוצאה שהעסק שלכם לא יוכל לעמוד בה. לכן לא כדאי לוותר על כך ומומלץ לבחור את היועצים העסקיים שלכם כבר עכשיו.

עוד מידע תמצאו כאן: https://www.priel4u.co.il.

מהי ערבות בנקאית – כל המידע

כאשר נחתם הסכם כל שהוא בין שני צדדים, ובעיקר אם להסכם הזה יש צדדים פיננסיים, מבקש כל אחד מהצדדים לוודא שהצד השני להסכם, יעמוד בכל ההתחייבויות הכלכליות שלו. השיטה הבדוקה ביותר להבטחת ביצוע ההסכם הינה קבלת ערבות בנקאית למוכר, שתרגיע את החששות שלו באשר לקבלת התמורה הכספית. מדוע מתקיימים חששות באשר לקבלת התמורה הכספית? מהי ערבות בנקאית וכיצד היא מתבצעת בפועל? במאמר שלפניכם ננסה להסביר במילים פשוטות וברורות, נושא שנמצא בליבת הכלכלה והעסקים.

הדרכים לקבלת תמורה כספית למכירת סחורות ומתן שירותים

במשך אלפי שנים, העסקים התנהלו תוך מתן תמורה מיידית לקבלת הסחורה במעמד העסקה. הסחורה הועברה לקונה, והכסף תמורתה הועבר מיידית למוכר. עם השנים השתכלל העולם העסקי, והפך למורכב יותר. כך, תשלום היה יכול להתבצע במקום אחד ואילו הסחורה היתה יכולה להימסר במקום המרוחק ממנו מאות קילומטרים. לחילופין, קבלת הסחורה התבצעה זמן רב לפני שהתקבלה התמורה עבורה. לחילופין, אדם ששילם מקדמה הפך באופן טבעי לשבוי ביד המוכר. במצב הזה, כל אחד משני הצדדים היה מעוניין בביצוע העסקה, אבל מצד שני רצה גם לשמור על עצמו מפני הונאה. הדרך הנכונה ביותר להבטחת קיומה המלא של העסקה, היתה בחירת גורם ניטראלי, שמצד אחד הוא יציב ומצד שני יפעל בדיוק על פי הנחיות מחייבות מראש ולא יהיה חשוד כמי שפועל בשירותו של צד זה או אחר לעסקה.

ערבות בנקאית וכיצד משתמשים בה

הגורם הניטראלי כאמור לעיל הם הבנקים, הנמצאים בקדמת הבמה כשמדובר בעסקים בכל קנה מידה. הבנקים מהווים גורם מתווך בין הצדדים, והם מעניקים ערבות למוכר מצד אחד, ושקט נפשי לקונה מצד שני.

מרגע שהגיעו המוכר והקונה להסכמה על מהות הסחורה ועל התמורה שתתקבל תמורתה, מתחיל המוכר בהליכים להעברת הסחורה לידי הקונה. במקביל, הרוכש מפקיד את הכספים לצורך העסקה בבנק. תמורת הכספים שהופקדו, הוא מקבל מכתב ערבות מהבנק לטובת המוכר. במכתב הזה מצוינים התנאים שבהם יועבר סכום הכסף הנדרש למוכר, אם וכאשר יתעורר הצורך בכך. מבחינת המוכר, מדובר בהתחייבות בלתי חוזרת של הבנק לתשלום. מבחינת הקונה, מדובר בהבטחה שהתשלום יועבר אך ורק בהתקיים התנאים והמגבלות כפי שצוינו בכתב הערבות.

ערבות בנקאית יכולה להינתן תמורת עסקה חד פעמית, או תמורת עסקה מתמשכת בסכומים שלא יעלו על סכום הערבות. כך למשל, בעל בית מרקחת המעוניין לרכוש תרופות או מוצרי קוסמטיקה, יפקיד כתב ערבות בנקאית בידי החברה המוכרת לו את הסחורה. כך, הוא יוכל לרכוש סחורות בכל עת בערך שלא יעלה על הסכום המצוין בערבות. אם מדובר בעסקה חד פעמית, כדוגמת עסקת ייבוא, יקבל הגוף שמכר את הסחורה מכתב ערבות, המציין במפורש את המועד, המקום והתנאים שבהם תתקבל התמורה לסחורה שנשלחה.

ערבות בנקאית הינה אמצעי פיננסי ראשון במעלה, המבטיח את הוצאתן לפועל של עסקאות בהיקפים גדולים, בלי תקלות ובלי לפגוע באף אחד מהצדדים לעסקה.

כך תחזירו לחשבון הבנק שלכם החזרי מס בשווי מאות שקלים לחצו כבר עכשיו למאמר בנושא.

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

הגיעה שעתכם לקנות דירה? נמאס לכם להיות הזוג היחיד שעדיין חי בשכירות ואתם כבר יכולים להרשות לעצמכם לרכוש נכס?

בתים ונכסים

אם כך, ברור מדוע אתם נרגשים, כי זה צעד משמעותי ביותר בחיים. המעבר מלהיות שוכרים להיותכם בעלי דירה יכול להשפיע בצורה משמעותית ביותר על רבדים שונים בחייכם ולכן ברור מדוע גם אתם, כמו כל הישראלים, שואפים לכך. מה שכן, למרבה הצער, במדינת ישראל מחירי הנדל"ן מאוד גבוהים וזה אומר שאפילו מי שחוסך כבר שנים ומי שההורים יכולים לעזור לו – עדיין צריך לקחת יועץ משכנתאות. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם יודעים שללא משכנתא מהבנק לא באמת תוכלו לקנות דירה, כדאי שתדעו שמשכנתא זה לא משהו שלוקחים ככה סתם. משכנתא צריך לתכנן אך האמת היא, שגם צריך הרבה מאוד מידע לגבי התחום. לכן חשוב כל כך לפנות לקבלת שירותיו של יועץ משכנתאות, כי מה פתאום שתיקחו משכנתא בצורה שרירותית ולפני שאתם בודקים את התחום הזה לעומק?

בית וכסף

מדוע כדאי לדבר עם יועץ משכנתאות?

אין ויכוח על כך שבעידן המודרני של ימינו אתם יכולים לקרוא על כל דבר ועניין אונליין, אך האמת היא, שזה לא מספיק כאשר מדברים על משכנתא. המשכנתא היא לרוב ההלוואה הכי גדולה שאדם ייקח בימי חייו והיא תלווה אותו לאורך עשרות שנים. משמעות הדברים היא שהריבית המשתנה יכולה להוביל כאן לשינוי של לא מעט כסף ולכן חשוב להבין את עולם המושגים. בנוסף, בבנקים בימינו יש עניין של מיקוח ולכן ברור מדוע מי שמגיע עם ידע ואפילו עם יועץ המשכנתאות שלו לפגישה עם הבנק, יכול לקבל תנאים טובים יותר. בנוסף לכל אלה, יועץ משכנתאות גם יוכל לעזור לכם לבחור את מסלול המשכנתא המתאים לכם ביותר וזו הנקודה הכי חשובה. העניין הוא שאפילו אם החברים הכי טובים שלכם לקחו משכנתא במסלול מסוים בכלל לא בטוח שאותו מסלול יתאים גם לכם. לכן יש מקום לדבר עם יועץ משכנתאות מקצועי שכן הייעוץ שלו יכול להיות מהותי ביותר וחסכוני עבורכם.

איך לבחור יועץ משכנתאות?

אם יש תחום שלא חסרים בו מומחים בישראל זה כמובן תחום הנדל"ן וייעוץ המשכנתאות. אנשים נמשכים לתחום הזה, לומדים אותו ונותנים בו ייעוץ על ימין ועל שמאל. עם זאת, לא כל יועץ באמת מגיע עם הניסיון ועם הידע הנדרש, מה שמסביר מדוע בהחלט יש טעם לבדוק אל מי אתם פונים. צחי גרוסמן יועץ משכנתאות זו כתובת טובה, כי כאן תוכלו להיות בטוחים שאתם מדברים עם המומחים. קבעו לעצמכם פגישה עוד היום ותראו שלא תצטערו על כך, כי אם כבר לקחת יועץ משכנתאות ולעשות את הדברים בצורה מסודרת, למה שלא לפנות אל הטובים ביותר ואל אנשי מקצוע שבאמת אפשר לסמוך עליהם?

תיקון חוק 190 – למידה שונה על התחום

תיקון חוק 190 – למידה שונה על התחום

באמצעות האתר של חיים נתן, מתכנן פיננסי תוכלו ללמוד באופן הטוב ביותר על תיקון לחוק 190. כל הפרטים – במאמר הבא.

מסחר שוק

תיקון חוק 190 – המידע המקיף ביותר

לא ניתן להתעלם מהעובדה כי העלייה בגיל הפרישה מחייבת חשיבה מעמיקה על תכנון פיננסי איכותי, וזאת לאור העובדה כי תוחלת החיים במדינת ישראל עולה, ועומדת כיום על 80 שנה. למעשה, אם בעבר תכנון פנסיה לא היה מהותי וזאת לאור העובדה כי לאחר גיל הפרישה ישראלים רבים הלכו לעולמם, כיום ישנה חשיבות רבה למקסום של כספי הפנסיה וזאת בכדי להבטיח כי גם לאחר ההגעה לגיל הפרישה, תוכלו ליהנות מהכספים באותה רמת חיים כפי שהתרגלתם. על כן, בשנת 2012 עבר תיקון חוק 190 אשר נועד לגרום לעידוד חוסכים בקופות גמל, כך שבעת ההגעה לגיל הפרישה הציבור יוכל למשוך את הכספים עם מינימום של תשלום מס ועם מקסימום תשואה.

שטרות של דולרים

כיצד ניתן לקבל מידע מקיף בנוגע לזכאות לקבלת ההטבה של תיקון 190?

כאמור, מדובר באחד התיקונים לחוק החשובים ביותר אשר נחקקו במדינת ישראל בשנים האחרונות, וזאת לאור האטרקטיביות הרבה של חיסכון לקופת גמל. למעשה, לאור העובדה כי התשואה ברוב הקופות היא נמוכה עד לכדי אפסית, מהווה קופת הגמל את הדרך הטובה ביותר בה תוכלו למקסם את הכסף שלכם, כפי שמסביר חיים נתן, מתכנן פיננסי מוביל אשר לו ניסיון של מעל לעשור בתחום. ע"פ נתן, ישנם עשרות אלפי ישראלים אשר אינם מכירים את התיקון הזה וכתוצאה מכך מנהלים את הכספים שלהם במסגרות לא נכונות אשר מניבות תשואה נמוכה יותר עם דמי ניהול גבוהים, וכתוצאה מכך מנהלים את משק הבית בצורה לא נכונה אשר לא תבטיח את עתידם הכלכלי, ותחייב אותם להמשיך לעבוד גם לאחר הגעה לגיל הפרישה. כאמור, לאור העובדה כי תוחלת החיים בישראל עולה, ישנה חשיבות עליונה להתקשרות עם מתכנן פיננסי מקצועי אשר יעניק לכם את כל המידע הרצוי לכם בנוגע למידת זכאותכם, וזאת לאור קריטריונים קשיחים למדי, כמו גם יעניק לכם מידע חיוני הנוגע לבחירה בקופת הגמל הטובה ביותר, הצבת מטרות עתידות כלכליות כמו גם ניהול של הכספים באמצעות אדם מקצועי ואובייקטיבי אשר ישמור על האינטרסים הכלכליים שלכם ושל בני המשפחה. על כן, באמצעות האתר הרשמי של חיים נתן בכתובת http://www.haimnatan.com תוכלו לקרוא את כל המידע החשוב ביותר הנוגע לתיקון 190, כמו גם לקבל מידע הכרחי הנוגע לתכנון פיננסי, הלוואת, פנסיה לעצמאים כמו גם סרטוני וידיאו רבים אשר ישמשו אתכם ואת בני המשפחה לצורך תכנון כלכלי נבון אשר יוביל לרווחה כלכלית עתידית אשר מתבססת על כלים מתקדמים וידע אותו ניתן לרכוש באמצעות האתר, או באמצעות קבלת ייעוץ אישי במספר 058-7107031.