לאנשים רבים יש את החלום להקים עסק פרטי, אך לא לכולם יש את ההון העצמי או הגב הכלכלי הדרושים לכך.

האם זה אומר שללא הון עצמי אי אפשר להקים עסק? התשובה לכך היא כמובן: לא.

היום במדינת ישראל יש לא מעט אפשרויות לצאת לדרך עצמאית ולהקים עסק קטן, גם ללא גב כלכלי או עם הון עצמי נמוך, דבר שפעם היה אולי נראה בלתי

אפשרי.

כיצד עושים זאת? יש מספר דרכים –

קרנות מימון, עמותות או הלוואות מגורמים שונים.

במאמר הבא ננסה לתת לכם מספר טיפים כיצד ניתן לפתוח עסק קטן ללא הון עצמי.

 

איך להשיג מימון לעסק חדש?

ישנן מספר דרכים להשגת מימון לעסק חדש. אם אתם צעירים, בתחילת השלב התעסוקתי בחייכם; משוחררים טריים מצה”ל או סטודנטים צעירים וגם אם אתם בשנות השלושים לחייכם או אפילו בגיל מבוגר יותר ומחפשים שינוי בחיים, תוכלו לנסות להתמך בהקמת עסק קטן באמצעות מספר מקורות מימון עיקריים. המקור הראשוני הוא כמובן הבנק, אליו ניתן לפנות בבקשת הלוואה לעסק קטן, אך ישנם מקורות נוספים כמו קרנות מימון, עמותות המסייעות ליזמים צעירים, מקורות חוץ בנקאיים ועוד.
כמובן שחשוב לפתוח עסק בתחום שיש לכם ידע ונסיון ולא פחות חשוב, תשוקה ואהבה למקצוע. כמובן אי אפשר לדלג על השאלה הקריטית האם תהיה לכם בו היתכנות כלכלית, אחרת מקור המימון לא יסכים לסייע לכם. בין אם אתם רוצים לעצב אתרים, להקים דוכן פלאפל או חנות צעצועים, תזדקקו למימון כלשהו בתקופת ההקמה. השלב הראשון הוא לברר איך להשיג את המימון הזה, וניתן לעשות זאת במגוון דרכים.

רגע לפני שאתם משיגים מימון חיצוני, אנחנו ממליצים לברר אם יש לכם אפשרות להשיג מימון מקרובי משפחה או חברים. אם עברתם על קרובי המשפחה הקרובים והרחוקים ווידאתם שאין לכם דרך עצמאית, אנחנו מתקדמים לשלב הבא.

 

השלב הבא

לפנות לגורמים חיצוניים שיתמכו בעסק שלכם. ניתן לפנות לקרן מימון (וקיימות לא מעט כאלו בישראל), על מנת שאחת מהן תתמוך בעסק שלכם. קרנות מימון רבות מסייעות ליזמים יצירתיים ואמביציוזים להגשים את חלומם ולפתוח עסקים קטנים, אך עליכם לשכנע את אנשי הקרן שלעסק שלכם יש סיכוי גבוה להצליח, בסוף זו השקעה לכל דבר.
כמובן שצריך לטרגט את הקרן שקשורה בתחום שלכם: לאתר בצורה יעילה את הקרן המתאימה, העוסקת בתחום שלכם ולבצע עבודת שיווק איכותית.

 

ביקור בבנק

במקרה הצורך, יש לפנות גם לבנק לצורך קבלת הלוואה לפתיחת העסק. לרוב הבנקים יש סוגים מגוונים של הלוואות לעסקים חדשים וכל מה שצריך לעשות הוא להרים טלפון ולברר . כמובן שלא כל אחד יקבל הלוואה ויש להציג בדרך כלל את היכולת הכספית שלכם, את כושר ההחזר שלכם, ולעיתים אפילו את התכנית העסקית שלכם. הגיעו לפגישה עם הבנק לבושים בצורה ייצוגית ומרשימה, יש חשיבות רבה לפגישה שלכם עם נציגי הבנק ולאופן שהם יתרשמו מכם. כמו בכל קנייה חכמה, מומלץ לפנות לכמה בנקים במקביל ולהשוות הצעות.

 

מימון חוץ בנקאי

אם הבנק לא נאות להעניק לכם הלוואה (דבר שקורה לא מעט פעמים בגלל רגולציה מחמירה ודרישות יתר), תמיד ניתן לפנות למקורות מימון חוץ בנקאיים; לפקטורינג (שיטת מימון חוץ בנקאית נפוצה למדי), לתחום הליסינג או לדרכים אחרות. יש חברות מימון איכותיות ולפעמים אף זולות יותר מהבנק, מי שיכולים לעזור לכם "לדוג" את מקורות המימון הטובים הם חברות לייעוץ מימון דוגמת חברת מימון פרויקטים (קבוצת המפתח).

לסיכום, גם אם אין לכם הון עצמי ואתם רוצים לפתוח עסק חדש – אל תאמרו נואש! יש במדינת הסטארט אפ שלנו לא מעט מקורות מימון שיתמכו ביוזמה שלכם, צריך רק לאתר אותם בצורה חכמה ויעילה, ניתן להעזר בייעוץ מימוני של חברות כמו מימון ישיר.

ולנסות להגשים באמצעותם את חלומכם.

 

מחשבון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.