הגיע הזמן שתבדקו האם מגיעים לכם החזרי מס

הגיע הזמן שתבדקו האם מגיעים לכם החזרי מס

רגילים לשלם מיסים בצורה כמעט אוטומטית כי זה יורד ישירות מתשלום המשכורת החודשית שלכם? אם כך, אתם לא לבד, אך בהחלט כדאי לבדוק האם אתם משלמים יותר מידי, כי כבר קרו דברים מעולם. למעשה רוב האנשים כן זכאים להחזרי מס בגלל סיבות כאלה ואחרות, מה שאומר שכדאי להכיר את הנושא הזה לעומק ולבדוק אותו, כי איזו סיבה יש לכם לשלם למדינה יותר מיסים ממה שצריך? זה לא משנה בני כמה אתם או על כמה עמדו המיסים ששילמתם לפני שנתיים, כי אף פעם זה לא מאוחר מידי לערוך את הבירורים שצריך. יתרה מכך, אתם גם יכולים לעשות זאת ברוב המקרים לגבי תקופה של שש שנים אחורה, מה שאומר שתוכלו לקבל החזרי מס בצורה רטרואקטיבית. זה משתלם מאוד כי לא אחת מדובר על אלפי שקלים, מה שמסביר מדוע לא כדאי לוותר על הסכום הזה.

למה גם לכם אולי מגיעים החזרי מס?

כאשר מתחילים לבדוק את הדברים לעומק מגלים שלא חסרות סיבות שבגללן מגיעים לאנשים החזר מס. לדוגמא, אישה שיולדת ומאריכה את חופשת הלידה שלה. במקרה כזה היא אומנם נשארת בבית עם התינוק עוד כמה חודשים, אך אחרי שלושה חודשים מצד אחד היא כבר לא מקבלת משכורת ומצד שני היא משלמת מיסים מלאים. לכן ברור שמגיעים לה על התקופה הזאת החזרי מס לשכירים, אך היא לא תדרוש אותם, איש לא יתנדב להחזיר לה אותם. זה נכון גם לגבי אנשים שעושים ביטוחים מסוגים שונים, קופות גמל ואפילו השקעות בשוק ההון, אז למה שלא תבררו את העניין הזה גם אתם? יש מקרים שבהם נקבל החזרי מס בשווי מאות שקלים על נכות, על ילד נכה או אפילו על כך שאנחנו המטפלים היחידים של קרוב משפחה סיעודי. לכן זה בהחלט נכון לומר שיש מקרים מגוונים ביותר שבגינם אנשים מקבלים החזרי מס ולכן צריך לדעת ובהחלט כדאי שתבררו זאת גם אתם, פשוט כי חבל שלא תקבלו את מה שמגיע לכם.

האם מגיע לכם

פנו לקבלת סיוע מהמומחים

חשבתם לרגע שיהיה עליכם לעשות לבד את כל הבירורים לגבי החזרי המס? אם כך, כדאי שתדעו שזה לא מומלץ. אומנם תוכלו לקרוא עצמאית אונליין מידע רב בנושא, אך זה לא באמת משתווה לשירות שיוכלו לתת לכם המומחים בתחום הזה. מי שמכיר את הענף הזה לעומק, כמו לדוגמא רואי חשבון ויועצי מס, יוכל לבדוק את כל המסמכים שלכם ובהתאם לכך להמליץ לכם מה כדאי שתעשו. אומנם זה נכון שתמיד צריך למלא טפסים ולהגיש את הבקשות השונות בצורה מסודרת, אך בסופו של דבר אין ספק שזה משתלם. עצם העובדה שניתן להגיש בקשות גם רטרואקטיביות לשש שנים מעודדת אותנו לעשות זאת ולבדוק את הדברים כי בסופו של דבר הסכום המצטבר יכול להיות משמעותי ולא מבוטל בכלל.

בשיתוף: http://hair-transplantation-turkey.co.il

הר הכסף – כי גם לכם מגיע למצוא את מה שאיבדתם!

הר הכסף – כי גם לכם מגיע למצוא את מה שאיבדתם!

המחשבה על כך שאולי יש אי שם סכום כסף שמחכה לכם, אפילו אם לא מדובר על סכום רציני, מפתה אתכם? זה מעלה חיוך על פניכם ואתם רוצים לבדוק את העניין? אם כך, מדוע שלא תעשו זאת? אומנם זה נכון שגם לפני שנים יכולתם ליצור קשר עם קרנות פנסיה שונות ועם מקומות שבהם נהוג היה לעשות חסכונות, אך האמת היא, שזו הייתה התעסקות מאוד גדולה ומתישה. יתרה מכך, לא תמיד היה לנו מושג לאיפה להתקשר ומאיפה להתחיל בכלל את הבירור, כי איך יכולנו לנחש איפה הבוס הקודם הפריש לנו כספים במשך עשרות שנים? אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם רוצים לבדוק האם יש אי שם כסף שמחכה לכם, הר הכסף זו היוזמה הנכונה עבורכם. הר הכסף זה המקום שדרכו תוכלו למצוא את כל הכספים שמחכים לכם, ואם כל כך הרבה אנשים כבר עשו זאת בעבר, מדוע שלא תעשו זאת אתם היום?

https://silver-mountain.co.il

איך עושים את הבירור בצורה כמה שיותר יעילה?

הר הכסף נולד מתוך ההבנה שיש הרבה מאוד אנשים כמוכם, שלמעשה יש להם חסכונות שאין להם שום דרך להגיע אליהם. לכן ברור מדוע יש ביקוש אדיר ליוזמה הזאת ומדוע בכל יום עוד ועוד אנשים פונים אל הר הכסף, והאמת היא, שווה גם לכם לנסות זאת. אתם תוהים איך זה עובד ומה עליכם לעשות? הכול הרבה יותר פשוט היום ממה שחשבתם. אתם נכנסים לאתר המתאים באינטרנט ומשאירים פרטים כמו: מספר תעודת הזהות שלכם, שם ושם משפחה. מכאן הר הכסף כבר יעשה עבורכם את העבודה, שכן עם הגישה שיש להר הכסף לכל המקומות הרלוונטיים, מהר מאוד תקבלו את המידע שנחוץ לכם. יכול להיות שתגלו שלא מחכה לכם כסף, יכול להיות שתגלו שיש חיסכון קטן על שמכם אך בהחלט יכול להיות שגם תמצאו מאות אלפי שקלים שאיבדתם בדרך. לא מדובר על סכומים שיכולים לשנות את החיים אך זו תמיד מתנה מקסימה ומרגשת לגלות שיש סכום כסף ששייך לכם ולא ידעתם עליו.

איך עושים את הבירור בצורה כמה שיותר יעילה? הר הכסף נולד מתוך ההבנה שיש הרבה מאוד אנשים כמוכם, שלמעשה יש להם חסכונות שאין להם שום דרך להגיע אליהם. לכן ברור מדוע יש ביקוש אדיר ליוזמה הזאת ומדוע בכל יום עוד ועוד אנשים פונים אל הר הכסף, והאמת היא, שווה גם לכם לנסות זאת. אתם תוהים איך זה עובד ומה עליכם לעשות? הכול הרבה יותר פשוט היום ממה שחשבתם. אתם נכנסים לאתר המתאים באינטרנט ומשאירים פרטים כמו: מספר תעודת הזהות שלכם, שם ושם משפחה. מכאן הר הכסף כבר יעשה עבורכם את העבודה, שכן עם הגישה שיש להר הכסף לכל המקומות הרלוונטיים, מהר מאוד תקבלו את המידע שנחוץ לכם. יכול להיות שתגלו שלא מחכה לכם כסף, יכול להיות שתגלו שיש חיסכון קטן על שמכם אך בהחלט יכול להיות שגם תמצאו מאות אלפי שקלים שאיבדתם בדרך. לא מדובר על סכומים שיכולים לשנות את החיים אך זו תמיד מתנה מקסימה ומרגשת לגלות שיש סכום כסף ששייך לכם ולא ידעתם עליו.

מה הכי נכון לעשות עם הכסף עכשיו?

לפני הכול בוודאי תרצו שהכסף יעבור לחשבון הבנק שלכם כמה שיותר מהר, ובצדק. לכן חשוב לפעול מהר, לקרוא את הדוח שאתם מקבלים מהר הכסף ולפנות אל הגורמים הרלוונטיים כדי שאלה יעבירו אליכם את הכספים. בהמשך כדאי יהיה לחשוב מה אתם רוצים לעשות, וכמובן שאין כאן תשובה אחת נכונה. יש מי שמיד עם קבלת הכסף יחליט שהוא מגשים חלומות ויוצא טיול גדול מסביב לעולם אך יש גם מי שיחליט שהוא רוצה להעביר את הכספים לחיסכון אחר. יש מי שייקח את כל הסכום וישקיע אותו בבורסה ויש מי שפשוט ייצא לקניות אינסופיות. תוכלו לעשות בכל הכסף שיעבור אליכם כל דבר שתרצו, שכן אחרי הכול, מדובר על סכום ששייך לכם. זה לא משנה אם הסכום הזה נצבר כי הבוס הקודם הפריש בכל חודש כספים או שאתם עשיתם זאת ולא זכרתם, כי בכל מקרה כדאי שתנצלו את הסכום הזה לכל מה שתרצו.

כל מה שרציתם לדעת על הלוואת גישור למשכנתא

כל מה שרציתם לדעת על הלוואת גישור למשכנתא

לקחת משכנתא זה מסוג אותם הדברים שכולנו חושבים עליהם בשלבים שונים של החיים, כי אחרת איך נוכל לממן את קניית הנכס שמעניין אותנו? מה שכן, בשלבים שבהם אדם חושב על מכירת הנכס הישן לטובת רכישת נכס חדש, לא כולם מודעים לכך שהבנק יכול לעזור במסגרות שונות. לכן, אם גם אתם חושבים על האופציה הזאת ורוצים לא לפספס את הדירה שראיתם ושמצאה חן בעיניכם, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. זה בדיוק הזמן לפנות אל הבנק ולנסות לראות האם הוא ייתן לכם הלוואת גישור למשכנתא, כי הלוואה כזאת תפתור לכם את כל הבעיות.

למי זה מתאים?

בדרך כלל הלוואת גישור למשכנתא מתאימה למי שחסר לו הון עצמי לרכישת הנכס החדש. במילים אחרות: מי שעוד לא מכר את הדירה הישנה שלו אבל רוצה כבר לקנות דירה חדשה. יכולות להיות לכך סיבות רבות ומגוונות, כמו לדוגמא: אנחנו רוצים לעשות שיפוץ בדירה לפני מכירתה ובמטרה להעלות את ערכה. אנחנו עוד זקוקים לדירה מסיבה כזו או אחרת או שהשוק במצב לא מספיק טוב ואנחנו מעדיפים לחכות מעט. זה לא משנה למה אתם דוחים את מכירת הנכס שלכם לשלב שאחרי קניית הדירה החדשה, כי מה שבטוח זה שהבנק יוכל לעזור לכם בסוג של מימון ביניים. אותו מימון ביניים עונה לשם הלוואת גישור למשכנתא והאמת היא, שהלוואה כזאת יכולה להינתן בתנאים מאוד טובים כך שחבל לוותר עליה.

רציתם לדעת הלוואות גישור

תנאים שיכולים להיות נוחים לכולם

 

ישנם מספר יתרונות להלוואת גישור למשכנתא, מעבר לעובדה שפעמים רבות זו הדרך היחידה לא לפספס את הדירה החדשה שאנחנו רוצים לקנות. היתרונות הם:

 

 • האפשרות לפרוע את ההלוואה מבלי לשלם עמלת פירעון מוקדם.
 • האפשרות לשלב רק את הריביות לכל אורך חודשי ההלוואה ואז, את הסכום עצמו, לשלם ביום פירעון ההלוואה.

 

מה שכן, חשוב לדעת שהלוואה כזאת יכולה להיות צמודה למדדים שונים ולרביות כאלה ואחרות. לכן, אם חשבתם לרגע לבחור באופן שרירותי את ההלוואה שאתם לוקחים, אנחנו מאוד ממליצים לכם לעצור לרגע ולבחון לעמק מה הבנק מציע לכם. אין סיבה להתנדב לשלם עמלות גבוהות מידי ואם תתעמקו בדברים תוכלו לחסוך לא מעט כסף על ריביות מיותרות. שימו לב גם לעבודה שהלוואות כאלה ניתן לקחת ממרבים הבנקים הפועלים בישראל ולכן לא תמיד הבנק הספציפי שלכם הוא האפשרות היחידה שכדאי לבדוק לעומק.

מה זה מיחזור משכנתא?

מה זה מיחזור משכנתא?

רבים מאיתנו מנסים לבחור את הדרך הכי טובה שיש להיות יציבים יותר כלכלים וזה ברור שאומנם העבודה מאפשרת לנו לממן את חיינו, אך לא תמיד משם תבוא הישועה. אחת מהדוגמאות לכך היא הרגע שבו אנחנו רוצים לקנות דירה, כי למרות שכולנו עובדים שנים רבות, בסופו של דבר לא נוכל לוותר על משכנתא מהבנק. זה נשמע לכם מוכר וגם אתם לקחתם משכנתא כבר לפני כמה שנים טובות? אתם מתמודדים עם התשלום הזה לאורך השנים וזה לא פשוט לכם? אם כך, כדאי שתדעו שיכול להיות שהגיע הזמן שתעשו מיחזור משכנתא. בבואנו לראות ולבחון לעומק במה אמורים הדברים, אנחנו רואים שלמעשה מיחזור משכנתא זו סגירה של ההלוואה הנוכחית ופתיחת עסקה חדשה עם הבנק. כלומר, על כל הסכום שעוד נותר לכם לשלם לבנק אחרי כל השנים אתם לוקחים משכנתא חדשה בתנאים אחרים שכוללים לרוב החזרים חודשיים גדולים יותר וריביות נמוכות בצורה משמעותית. יש בכך פוטנציאל מאוד גדול לחיסכון כלכלי משמעותי, אז למה שתוותרו על כך לפני שאתם בודקים זאת לעומק?

מה השתנה בחייכם שמאפשר לכם לחשוב על מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא זו אומנם אופציה שפתוחה לכולם וניתן לקרוא אודות האפשרויות השונות תמיד, אך לא כל אדם באמת יוכל לעשות זאת בפועל. יתרה מכך, כדי שצעד כזה יהיה גם כדאי מבחינה כלכלית, אתם צריכים להיות במצב כלכלי יציב וטוב יותר לעומת המצב שבו הייתם ביום שחתמתם על ההלוואה הגדולה. כלומר, אסור לשכוח שהבנק גובה עמלות רבות ובהיקפים משמעותיים על כל פעולה שהוא עושה, קל וחומר אם מדובר על פעולה כמו מיחזור משכנתא. עם זאת, במקרים שבהם:

 • אתם מרוויחים הרבה יותר כסף מאשר בעבר
 • השתחרר לכם חיסכון משמעותי ביותר
 • קיבלתם ירושה
 • זכיתם בלוטו
 • או שהגיע לידכם סכום כסף ממקור אחר

בהחלט יכול להיות שכדאי יהיה לבדוק את האופציה של מיחזור משכנתא. אין שום טעם להמשיך ולשלם את אותו הסכום לבנק אם היום אתם מרוויחים פי שניים, אם תוכלו לעמוד בהחזר חודשי גבוה יותר ואם תוכלו, בצורה כזאת, לחסוך לא מעט כסף על ריביות מיותרות.

מה זה

עם מי כדאי להתייעץ לפני שעושים צעד כזה?

כמובן שאם אתם חושבים על מיחזור משכנתא או על כל משא ומתן אחר שתרצו לעשות אם הבנק בנושא הזה, כדאי יהיה תחילה להתייעץ עם המומחים. העניין הוא שיועצי משכנתא מובילים תמיד יוכלו לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה כי הם אנשים שידאגו, לפני הכול, לאינטרסים שלכם. הבנק, לעומת זאת, יחשוב כמעט תמיד קודם כל על האינטרס שלו ולא על האינטרס של הלקוח ויש לזכור זאת. אומנם יועצי משכנתאות לרוב גובים שכר טרחה לא נמוך אך בסופו של דבר ייעוץ כזה תמיד יהיה משתלם כי הוא יחסוך לכם לא מעט כסף וטעויות מיותרות.

 

לפרטים נוספים, פנו לאתר שקוף: https://www.shakoof.org.il

למה כולם עושים ביטוחי בריאות פרטיים?

למה כולם עושים ביטוחי בריאות פרטיים?

לדאוג מדברים שונים בחיים זה טבעי ואנושי, מה שמסביר מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, מוצאים את עצמכם חרדים מידי פעם מהבריאות. אומנם כולנו רגילים לשמוע את המשפט "העיקר הבריאות" מגיל צעיר, אבל האמת היא, שעד שאנחנו לא מתבגרים לא ברור לנו מה כל הגדולים רוצים. עם זאת, בבאת אחת מגיע רגע שבו אנחנו מבינים שלא לעולם חוסן ושלא בכל רגע נתון נרגיש ונראה נפלא. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים האם בכל זאת יש משהו שתוכלו לעשות? ההמלצות הראשוניות הן כמובן לעשות כל מה שבידינו כדי לדאוג לבריאות שלנו, בין אם זה ברמת הפעילות הגופנית ובין אם זה ברמת האוכל. עם זאת, כל אלה לא באמת יעזרו לכם ברגע האמת אם לא יהיה לכם ביטוח בריאות פרטי. העניין הוא שגם אנשים שמבלים חמש פעמים בשבוע במכון הכושר עלולים למצוא את עצמם חולים, נכים וחלשים, מה שמסביר מדוע אין תחליף לביטוח בריאותי פרטי ועדיף שהוא יהיה כמה שיותר מקיף.

האם יש יתרונות לביטוח הפרטי לעומת הביטוח הציבורי?

כמובן שבמקום כמו ישראל אנחנו יכולים ליהנות מביטוחי בריאות ציבוריים שניתן לנו הן על ידי הביטוח הלאומי והן על ידי קופות החולים השונות. יתרה מכך, אנחנו גם יכולים לבחור לעשות את כל אותם ביטוחי בריאות משלימים בקופות החולים, מה שמוביל לא פעם לכך שנקבל הנחות וטיפולים מיוחדים במחירים מצוינים. עם זאת, אפילו מי שיש לו את הביטוח הכי משלים ומקיף שחברת הביטוח שלו מציעה עדיין לא ייהנה מכל הטוב שמציעים הביטוח הפרטיים. בין יתר היתרונות של ביטוח בריאות פרטיים אנחנו יכולים לראות שהם כוללים:

 • בדיקות שמתבצעות כמה שיותר מהר

 • בדיקות שניתן לעשות כמה שיותר קרוב למקום המגורים של המבוטח

 • מימון של תרופות שלא נכללות בסל התרופות הציבורי

 • מימון של טיפולים מיוחדים

 • האפשרות לבחור את המנתח

 • קידום בתור להשתלות ועוד

יש גם מקרים שבהם ביטוח הבריאות הפרטי יכלול אפילו את המימון של השתלת איבר בחו"ל ולכן בהחלט אפשר לומר שביטוחים כאלה מצילים חיים. הידיעה שניתן היה להציל אדם אם רק היה לנו איך לממן את הטיפול שלו הוא הזדקק היא ידיעה בלתי נסבלת בדיעבד. לכן חשוב לעשות ביטוח בריאות, שכן ביטוח כזה ייתן לכם את השקט ואת הביטוח שאם עולם הרפואה כבר מצא מזור לסבל שלכם – תוכלו להיעזר בו.

ביטוח בריאות

החשיבות של בחירת חברת ביטוח טובה

ממש כפי שבימינו ניתן לעשות ביטוחי רכב אצל לא מעט חברות ביטוח, כך ניתן גם לעשות ביטוח בריאות אצל לא מעט גורמים. עם זאת, לא תמיד בחברת הביטוח שאליה תפנו תוכלו לקבל יחס טוב, שירות מהיר ובעיקר – את המימון שלו אתם זקוקים. כולנו גם מכירים לא מעט סיפורים על אנשים שהיו להם ביטוח בריאות אך ברגע האמת הם היו צריכים להילחם בכל עורכי הדין של חברת הביטוח שלהם. לכן אפשר להבין מדוע חשוב לכם באופן אישי להימנע ממצב כזה והסוד הוא בבחירת חברת הביטוח שאליה אתם פונים. האם החברה אמינה? והאם יש מי שיוכל להמליץ עליה באוזניכם? אם אתם רוצים לדעת שהכסף שלכם קונה לכם את פוליסת ביטוח הבריאות הכי טובה שיש, אין ספק שחברת "אבנר ביטוחי בריאות" זו הבחירה הנכונה. כאן מחכים לכם אנשי מקצוע מובילים, אינספור מוצרי ביטוח טובים ומחירים ללא תחרות כך ששווה לבדוק זאת מקרוב.

החזרי מס – מה באמת כדאי לדעת?

החזרי מס – מה באמת כדאי לדעת?

משלמים מיסים מאז שאתם זוכרים את עצמכם? בטוחים שהמיסים שאתם משלמים גבוהים מידי ביחס למה שאתם מרוויחים? אם כך, אתם לא לבד. רוב האנשים מרגישים כך והאמת היא, שיש באמת מקרים שבהם המיסים שאנחנו משלמים גבוהים מאוד. לכן חשוב לבדוק את הדברים כי למרות שרשות המיסים עובדת בדרך כלל בצורה מאוד מסודרת, עדיין עלולות להיות טעויות. לכן עולה השאל האם יכול להיות שגם אתם משלמים למעשה יותר מידי? טעויות קורות ובנוסף לכך, כיוון שאנחנו מתחשבנים על רשות המיסים פעם בשנה – יוצא לפעמים שנשלם יותר מידי ואז נקבל החזרי מס.

איך תבדקו בפועל אם גם אתם זכאים להחזרים?

הדבר הכי שוב בנושא הזה הוא פשוט להיות מודעים וערים לכך, כי בצורה כזאת תוכלו לעשות אל כל הבירורים שצריך. שנית, אין סיבה לחשוש כי בין אם אתם חושבים שמגיעים לכם החזרי מס בשווי מאות שקלים כי קניתם רכב היברידי ובין אם נדמה לכם שמגיעים לכם החזרי מס בגלל כל סיבה אחרת – המידע זמין עבורכם באינטרנט. זה אומר שתוכלו לברר כל מה שאתם צריכים תוך מספר דקות בימינו, להבין איזה טפסים רשות המיסים רוצה לקבל מכם ופשוט להגיש את הבקשות הנדרשות. כך תוכלו להבטיח שהעניין שלכם כבר בטיפול וכי בסופו של דבר, אם תימצאו זכאים, הכסף יועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם.

החזרי מס חסכונות

קבלת עזרה מקצועית בהגשת בקשות להחזרי מס

בכל זאת אם אתם צריכים לעדת  על החזרי מס וזה נשמע לכם כמו משהו שאתם לא יודעים איך להתמודד איתו? תוהים מה תוכלו לעשות בנידון? רוצים לקצר את התהליך ולמקסם את הסיכוי שתקבלו את מה שמגיע לכם? אם כך, אין ספק שאתם לא צריכים להתמודד עם העניין הזה לבד. יש היום לא מעט גורמים שיוכלו לסייע לכם, כמו לדוגמא: יועצי מס, חברות שעוסקות בענף הספציפי הזה ואפילו רואי חשבון. כל אותם אנשי מקצוע מכירים את רשות המיסים, מודעים לכל החוקים ויכולים אף להגיש בשמכם את הבקשות השונות, אז למה שלא תיעזרו בהם אם זה יכול לשנות את כל החוויה שלכם בדרך להחזרי המס?

כך תחזירו לחשבון הבנק שלכם החזרי מס בשווי מאות שקלים

כך תחזירו לחשבון הבנק שלכם החזרי מס בשווי מאות שקלים

במידה ואתם מקבלים את תלוש המשכורת שלכם, בודקים את הסכום שנכנס לבנק וסוגרים במהירות את המעטפה שבה הוא הונח – מוטב שתתחילו לנהוג בטופס הזה קצת אחרת. קריאה מעמיקה של התלוש, יכולה לגלות לכם שאתם משלמים הרבה יותר מס ממה שאתם אמורים, ובסופה של השנה תהיו זכאים לקבל החזרי מס לפי נקודות המס, בחזרה אל חשבון הבנק.

החזרי מס – הכסף ששייך לכם, אך שרובכם כלל לא טורחים לבקש בחזרה

מתברר שהרוב המוחלט של הישראלים, אינם מבצעים את הפעולות הנדרשות על מנת לקבל את ההחזרי המיסים שלהם. מדובר, אמנם, במאמץ בירוקרטי מסוים – אך כזה שיכול להיות שווה לכם הרבה מאוד כסף בסופו של דבר. עבור מי שאינו בקיא בתחום, נמצאים כלים אינטרנטיים רבים שיכולים לסייע בנושא, זאת בנוסף להמלצה להיעזר באנשי מקצוע העוסקים בהחזרי מס לשכירים במהלך השנה – כמו רואי חשבון או עורכי דין – היכולים לעזור במיצוי הזכויות בנוגע למס הכנסה של עובדים בישראל ובפרט בהגשת בקשות לקבלת החזרים.

האם עובד יכול להיות זכאי למספר נקודות זכות במס הכנסה?

המדינה מאפשרת לעובדים המשלמים מס הכנסה, לקבל הנחות בגבהים שונים ובתלות בשייכותם לקבוצות שונות באוכלוסייה, למשל: אימהות בחופשת לידה, תושבים של עיירות פיתוח מסוימות, עובדי הוראה ועוד סיווגים שונים המזכים בהקלות בתשלום. באופן טבעי ייתכן ועובד יתאים לכמה קטגוריות כאלה, למשל חייל משוחרר שנולד לו ילד בשנת המס, ולכן יהיה זכאי לנקודות זיכוי משתי סיבות שונות.

חוסר מודעות לזכאות הכפולה, יכול להוביל לתשלום מס בגובה רב מן הנדרש, ולצורך להגיש בקשה בסופה של השנה על מנת לקבל החזרי מס, בגובה ההפרש בין מה ששילם העובד לבין סכום הניכוי האמיתי שאמור היה להתבצע.

מאות שקלים ראשית

האם הטרחה שווה את התמורה? שווה לפחות לבדוק

על אף שלא תוכלו לדעת מראש בדיוק מהו הסכום ש"ממתין" לכם בקופת המדינה, תוכלו לבצע אומדן מסוים ולגלות, בערך, מה יהיה סכום ההחזר שיגיע לכם. למרות שמדובר בצורך למצוא אישורים כתובים מתאימים ולמלא כמה טפסים רשמיים, הסכום הסופי של ההחזר יושב ישירות אל חשבון הבנק שלכם, כך שזה בטוח משתלם לטרוח ולברר את הנושא לעומקו.

ייעוץ משכנתא – למה כולם זקוקים לכך?

ייעוץ משכנתא – למה כולם זקוקים לכך?

לקחת משכנתא או מיחזור משכנתא זה אומנם משהו שנשמע בנאלי ורגיל, כי הרי כולנו מכירים אנשים שלקחו משכנתאות לאורך השנים. עם זאת, כאשר אנחנו בעצמנו רוצים לעשות זאת, מתברר לנו עד כמה זה מורכב ועד כמה לא פשוט להתמודד עם הסיטואציה הזאת. מאיפה מתחילים? ואיך יודעים איזה מסלול יהיה לנו טוב יותר? איזה מידע אנחנו צריכים על עולם המשכנתאות ואיך אפשר לא ללכת לאיבוד בין כל כך הרבה אפשרויות? אם גם אתם מזדהים עם ההרגשה הזאת ורוצים לקבל עזרה, כדאי שתדעו: ייעוץ משכנתא זו הדרך הכי טובה שיש לבחור את ההלוואה שתהיה כמה שיותר נוחה למשפחה שלכם.

ייעוץ מגוף חוץ בנקאי

יש אנשים שיפנו אל הבנק וירצו לדבר עם יועץ המשכנתאות שהוא יעמיד לרשותם. כמובן שיש בכך משהו בנוח, כי אתם מכירים את סניף הבנק שלכם ואולי אתם אפילו מכירים אדם או שניים שעובדים בו. עם זאת, האם עצרתם לחשוב מה האינטרס של הבנק? והאם האינטרס שלו זהה לשלכם? התשובה היא חד משמעית לא. אומנם הבנק יציג בפניכם מספר מסלולים ואפשרויות, אך בסופו של דבר, אסור לשכוח שהוא כן רוצה שתשלמו לו כמה שיותר. לעומת זאת, ייעוץ משכנתא שתקבלו מגורם חוץ בנקאי ייקח בחשבון את הצרכים ואת האינטרסים שלכם לפני הכול, מה שאומר שאפשר יהיה לסמוך עליו בקלות.

למה זקוקים לכך

האם השירות הזה עולה כסף וכמה?

ייעוץ משכנתא ניתן על ידי אנשי שלמדו את התחום, צברו בו הרבה ניסיון וגם מכירים אותו לעומק. לכן ברור מדוע הם ירצו לקבל כסף על העבודה שהם עושים ועל הלווי שהם נותנים לכם, אך זה עדיין לא אומר שחובה לשלם סכומים מופקעים. ייעוץ משכנתא הרבה פעמים יוכל לעלות לכם לא מעט אבל בכל זאת, כאשר תבדקו איך הייעוץ הזה יעזור לכם לחסוך בריביות על המשכנתא, תתרשמו שזה עדיף. חשוב לברר בשבע עיניים לאיזה יועץ אתם פונים כי בסופו של דבר כמובן שיש יועצים שתוכלו לסמוך עליהם יותר מאשר על אחרים ומגיע לכם לקבל את הייעוץ הכי טוב שקיים.  

באדיבות שקוף – המומחים למשכנתאות בישראל.

מה אתם באמת צריכים לדעת על החזרי מס?

מה אתם באמת צריכים לדעת על החזרי מס?

מי מאיתנו לא היה רוצה להפסיק לשלם מיסים? לדעת שהוא אומנם עובד קשה אך בסופו של דבר, כל המשכורת שהוא מרוויח נכנסת ישירות לחשבון הבנק שלו? עם זאת, כמובן שבמדינה כמו ישראל לא כך עובדים הדברים, שכן המיסים הם חלק מההתנהלות של מדינה תקינה כמו שלנו. אפשר להתווכח על השאלה האם המיסים כאן גבוהים או לא, אך מה שבטוח, זה שעלינו לשלם אותם. מצד שני, הרבה פעמים קורה שמגיעים לנו החזרי מס שונים ואנחנו בכלל לא מודעים לכך, אז למה שלא תעצרו גם אתם ותבדקו את הנושא הזה לעומק? חשוב שתדעו: בין אם אתם עובדים בתור עצמאים ובין אם אתם שכירים, בהחלט יכול להיות שמגיעים לכם החזרי מס שבגלל לא ידעתם עליהם ולכן בהחלט שווה לבדוק את הנושא הזה לעומק. לעיתים מדובר גם על אלפי שקלים בשנה, אז למה שתתרמו את כל הכסף הזה ככה סתם למס הכנסה?

למי באמת מגיעים החזרים והקלות?

ישנם לא מעט מקרים שבהם נוכל, בהתאם לנסיבות, לקבל החזרי מס, כמו לדוגמא במקרים הבאים:

 • תקופה מסוימת במהלך השנה שבה היינו מובטלים
 • אישה שמאריכה את חופשת הלידה שלה מעבר לשלושת החודשים הקבועים בחוק
 • בעיה רפואית של העובד עצמו או של בת הזוג שלו
 • שינויים כאלה ואחרים במצב אישי, כמו החזרי מס עקב גירושין, לידת ילד או אפילו תשלום מזונות
 • חיילים משוחררים – כשנתיים אחרי השחרור שלהם מצה״ל

  אין ספק שהדבר החשוב ביותר שצריך לעשות הוא לבדוק האם מגיעים לכם החזרי מס, אך נשאלת השאלה כיצד עושים זאת. האם באמת אפשר לפנות, ככה סתם, אל מס הכנסה כדי לנסות ולקבל ממנו תשובות? בדרך כלל לא כך עובדים הדברים כי מס הכנסה זה אחד מהגופים הכי פחות נגישים במדינה. לכן עדיף לפנות אל רואה חשבון או אל חברה מקצועית שעוסקת בתחום הזה ולקבל שירותי ליווי, ייעוץ וסיוע לכל אורך הדרך. זה בהחלט נכון ששירות כזה יעלה לכם כסף, אך אם בסופו של דבר כך תוכלו לקבל את החזרי המס שמגיעים לכם – זה כן ייצא משתלם וחבל לוותר על כך.

לדעת על החזרי מס

איך מקבלים את ההחזר?

עשיתם כבר את כל התהליך? הגשתם את הטפסים שצריך, אחרי שאנשי המקצוע עשו עבורכם את כל הבירורים שצריך והסתבר שאכן מגיעים לכם החזרי מס? אם כך, עכשיו אתם בוודאי רוצים לדעת תוך כמה זמן תקבלו את הכסף ובעיקר – איך? חשוב להבין שמס הכנסה עובד בקצב אחר מהקצב שאליו אנחנו רגילים ולכן יכולה לעבור גם שנה עד שתקבלו את הסכום המגיע לכם. מצד שני, הכסף יועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם, בלי כל התערבות של גורם נוסף, אך שאין לכם סיבה לחשוש מהעניין הזה.

למידע נוסף: https://www.clean-tech.co.il

מה זה מיחזור משכנתא?

מה זה מיחזור משכנתא?

ההלוואה שנחשבת לבעלת החשיבות הגדולה ביותר בחיים, היא זו שלוקחים על מנת לרכוש בית – המשכנתא. על מנת לקבל אישור למשכנתא, יש לעמוד בתנאים שונים בהתאם לדרישות הבנק וכן לקחת בחשבון כי תשלומי ההחזר ילוו אתכם להרבה מאוד שנים קדימה. מיחזור משכנתא הינו חשיבה מחדש על תנאי המשכנתא הראשוניים עליהם חתמתם, וביצוע שינויים בהלוואה על מנת להתאימה למאפייני החיים האחרים והחדשים.

למי מיועד מיחזור משכנתא?

תהליך החתימה על משכנתא נחשב למורכב במיוחד, כאשר הפריסה ארוכת השנים לתשלומים נועדה, מן הסתם, על מנת לאפשר לאנשים להצליח לשלב את ההחזר של ההלוואה עם החיים. התקופה בחיים שבה רוב האנשים חותמים על משכנתא, היא בדרך כלל תחילת החיים הבוגרים ושלב הקמת המשפחה, שנחשבים למסובכים יותר מכל שלב אחר בחיים בהיבט הפיננסי.

לאחר מספר שנים, בהם המשפחה בנתה את עצמה, ובהנחה שחותמי המשכנתא התקדמו בקריירה שלהם וההכנסות החודשיות גדלו – ייתכן מאוד שתנאי ההלוואה הראשוניים כבר אינם מיטיבים עמם יותר.

מה זה מיחזור משכנתא

מתי מומלץ לעשות את השינוי?

כדאי לשקול מיחזור משכנתא כאשר מגיעים ל"מקום בטוח" יותר מבחינה כלכלית, וכשלא מדובר בשינויים מינוריים לטובה אלא בשדרוג ממשי. זה יכול לקרות, כאמור, כאשר המשכורות החודשיות עולות באופן קבוע, או כאשר מתקבלת ירושה בסכום גבוה למשל – הכוונה היא למשהו שמשנה את הכללים הפיננסיים של המשפחה, שיכולה כעת לעמוד באחד מהשניים:

או תשלום חודשי גבוה יותר של משכנתא, אשר יקצר במספר שנים את תקופת ההחזר, או החזר "בפעם אחת" של חלק ניכר מהסכום שנלקח בהלוואה, אשר יאפשר חלוקה נוחה יותר של תשלומים והפיכת סכום ההחזר החודשי לנמוך בהרבה ממה שהיה קודם.

מה חשוב לזכור בנוגע למשכנתא?

כיוון שלרוב מדובר בהלוואה של סכומים גבוהים, שבמקרים מסוימים מגיעים גם למאות אלפי שקלים, אתם צריכים לדעת שמיחזור משכנתא מהווה החלטה חשובה המשפיעה על חייה של המשפחה, ויש לה השלכה ישירה על התנהלותה הכלכלית השוטפת. ייעוץ מקצועי בנוגע לעריכת השינוי בהלוואה מיועץ משכנתאות מומחה, יסייע לקבלת ההחלטות הנכונות, בזמן הנכון, על מנת להבין כיצד לבצע את מיחזור המשכנתא בצורה שתיטיב עם הלווים עד כמה שניתן.

מידע נוסף אודות מיחזורי משכנתא ניתן לקבל באתר שקוף – ייעוץ משכנתא בלב שקט.

הר הכסף מסייע לכם לאתר חסכונות אבודים

הר הכסף מסייע לכם לאתר חסכונות אבודים

החסכונות שלכם חשובים לכם ואתם בטוחים שאתם עם היד על הדופק בכל מה שקשור לעניין הזה? אם כך, כדאי שתדעו שלא תמיד זה המצב. העניין הוא שלאורך השנים כולנו חוסכים כספים, בין אם זה במסגרת מקום העבודה ובין אם זה בכל דרך מסגרת אחרת, אך האמת היא, שאנחנו שוכחים מהעניין. ליתר דיוק, לפעמים אנחנו אפילו לא יודעים שהבוס עשה לנו סוג של חיסכון שאליו הוא הפריש לטובתנו כספים מזה שנים, מה שמעורר את השאלה מה אפשר לעשות בנידון. האם באמת תוכלו לאתר לבד את הכספים האבודים הללו? ומאיפה בכלל תוכלו להתחיל את החיפוש? ההמלצה שלנו היא לפנות אל הגוף היחיד שיוכל לעזור לכם בצורה יעילה ומקצועית והוא: הר הכסף (לחץ כאן למעבר לאתר הר הכסף).

נעים להכיר: הכר הכסף וכל מה שהוא יגלה לכם

ראשית, כדאי לדעת שאתם לא היחידים שאולי יש להם חסכונות אבודים ושנית, כדאי לברר מה מגיע לכם, כי זה הרי הכסף שלכם! הר הכסף זו יוזמה נהדרת שלמעשה מחוברת לאינספור חברות ביטוח וסוכנויות שונות שבהן ישראלים עושים חסכונות מזה שנים. בצורה כזאת, ועל ידי המערכת המשוכללת של הר הכסף, ניתן יהיה לברר תוך ימי עבודה בודדים האם גם לכם יש כספים אבודים. אומנם יהיה עליכם לתת פרטים אישיים כמו שם ושם משפחה, אך מעבר לכך לא יבקשו מכם דבר. תוכלו לעשות את כל הפניה אפילו אונליין וזה אומר שבמינימום מאמץ יהיה מי שיבדוק האם לא שוכבים אי שם כספים רבים עם השם שלכם ורק מחכים שתיקחו אותם.

חסכונות אבודים

כסף לבילויים שונים

חשוב להישאר מציאותיים ולזכור שכנראה גם במקרה שלכם, כמו אצל רוב האנשים, לא באמת מדובר על מיליונים רבים. בדרך כלל דרך הר הכסף אנחנו יכולים למצוא אלפי שקלים או מקסימום עשרות אלפי שקלים כך שחשוב להישאר ריאליים. מה שכן, גם אם מדובר על סכומים לא גבוהים, זה עדיין מרגיש כמו מתנה כאשר מאתרים אותם. זו הסיבה שבגללה רוב האנשים ישתמשו בסכומים הללו כדי לצאת לטיול, לעשות שיפוץ קטן או אפילו כדי לקנות מכונית חדשה. מעכשיו אתם האדונים היחידים של הכסף הזה שחיכה לכם כל כך הרבה שנים ולכן רק אתם תחליטו מה לעשות בו ומתי. הר הכסף זו יוזמה מבורכת ומדהים לגלות כמה ישראלים יש במצב שלכם – שמחכים לכם אלפי שקלים מבלי שהם בכלל מודעים לכך.

חווית שוקולד משפחתית שלא תשכחו כל כך מהר

חווית שוקולד משפחתית שלא תשכחו כל כך מהר

מי מאיתנו לא תופס את עצמו מידי פעם ומבין שהזמן עובר הרבה יותר מהר ממה שנדמה לנו? שהילדים שלנו גדלים כל כך מהר ושאנחנו לא באמת מבלים איתם מספיק זמן? זה עלול לקרות לכל אחד מאיתנו ולכן תמיד עולה השאלה האם לא כדאי לעשות משהו בנידון. האם לא כדאי יהיה לקחת את הילדים לבילוי משותף שלא יכלול הפעם סרט ופיצה? אם גם אתם מרגישים כך ואם גם אתם מחפשים את הדרך הכי טובה שיש לבלות ביחד, בחיק המשפחה, אנחנו מציעים לכם לחשוב על סדנת שוקולד מיוחדת. סדנאות כאלה מתקיימות היום בלא מעט ערים בישראל ולכן אתם יכולים להיות בטוחים שגם בעיר שלכם יש מקום טוב לעבור בו סדנאות מסוג כזה, אז למה אתם מחכים?

כך תבחרו סדנה ששווה להשקיע בה

 

תוהים איזו סדנת שוקולד תתאים למשפחה? רוצים להבטיח שתרגישו שבחרתם נכון ושאתם מקבלים תמורה מלאה למחיר? אם כך, אין ספק שאתם צודקים. יש לבדוק היטב מה מציעה לכם כל סדנה וזה אומר שכדאי לברר:

 

 • פרטים לגבי המיקום הספציפי של הסדנה

 • פרטים לגבי משך הסדנה והפעילות הכלולה בה

 • האם מדובר על סדנה שכולם המליצו עליה בחום

 • מי מעביר את החוויה הזאת

 • האם אפשר לטעום כל מה שעושים בסוף החוויה

 • האם אפשר ליהנות גם ממתכונים שנקבל אחר כך

 

את כל המידע הזה אתם יכולים לברר היום בקלות יחסית לגבי סדנאות שנראות לכם רלוונטיות, אז למה לבחור בצורה שרירותית בסדנה הראשונה שאת שמה אתם שומעים?

חווית שוקולד

המחיר הנוח ביותר

סדנת שוקולד זה אומנם משהו מאוד אופנתי והרבה משפחות באות לבלות וליהנות מחוויה כזאת, אך זה לא אומר שתמיד המחיר חייב להיות גבוה. משמעות הדברים היא שאם אתם נחושים בדעתכם לא לשלם מחיר מופקע, אתם צודקים, וכל שעליכם לעשות זה פשוט לברר כמה זה עולה. שמעתם מחיר גבוה מידי שהרתיע אתכם? פנו למקום אחר ובררו כמה זה יעלה שם! השוואת מחירים זה משהו שמאוד מקובל לעשות בימינו ולכן אין סיבה שתוותרו על כך. הרבה פעמים השוואה כזאת מסייעת לחסוך לא מעט כסף ולכן שווה לכם לבדוק זאת. אתם יכולים להיות בטוחים שאחרי בילוי כזה המשפחה שלכם תחזור לחיי היום יום עם חוויה שתמיד נעים להיזכר בה ועם לא מעט רצון ליהנות מעוד בילויים משותפים.

החזרי מס – מבוא לנקודות מס

החזרי מס – מבוא לנקודות מס

מה אתם יודעים על נקודות מס? תנו לנו להניח, עם כל הצניעות שבדבר, שלא הרבה. לאחר קריאת מאמר זה אנו מבטיחים שלא רק שתדעו במה מדובר, אלא אפילו תוכלו להסביר לאחרים, לא מאמינים? תנו לנו צ'אנס. המושג עולה כאשר מדברים על החזרי מס, שהם למעשה אותו סכום כסף שיש לקזז מסך ההכנסה אותו אתם חייבים, זאת בעקבות גבייה עודפת של מס הכנסה. כן, יש דבר כזה.

בעוד החזרי מס בגובה של מיליארדי שקלים שוכבים להם, רבים כלל אינם מודעים לעובדה כי בתור שכירים הינם למעשה זכאים לקבל את ההחזר. סיבה נוספת לכך הינה ה-"פחד" מהתעסקות עם רשות המיסים לצד הבירוקרטיה הכרוכה בכך. אולי תופתעו לדעת, אך מדובר בהליך פשוט למדי. כל שעליכם לעשות הוא למלא את הטפסים הרלוונטיים למצבכם (כלומר בהתאם לעבודתכם), לצרף את האישורים הנדרשים ולהגישם לרשות המיסים. לאחר בחינת בקשתכם, ובאם תימצאו כזכאים לקבל החזר, בתוך זמן קצר תקבלו את הכסף לחשבונכם (ובאותו עניין – לא לשכוח לצרף לבקשה פרטי חשבון בנק מעודכנים).

נקודות מס – מתחילים

נקודת מס היא מושג אשר באמצעות ניתן לכמת את הסכום אותו יש לקזז מסך מס ההכנסה שאתם נדרשים לשלם, ובמילים פשוטות – תיאלצו לשלם פחות מס. ובמילים יותר פשוטות – כל נקודת זכות שווה כסף (נכון לכתיבת שורות אלו, חודש יולי 2018, ערכה של נקודת מס אחת הוא 216 ₪). כל אזרחי ישראלי, מעצם היותו אזרח במדינה, זכאי ל-2.5 נקודות מס. בנוסף לכך, נקודות זכות נוספות ניתנות בסיטואציות שונות, כדוגמת עולים חדשים, חיילים משוחררים, שכירים המועסקים ביותר מעבודה אחת ואחרים. לדוגמא, אדם הזכאי לשלוש נקודות מס, יהיה זכאי להחזר מס שנתי בגובה של 7,776 ₪ (ערכה השנתי של נקודת מס X מספר נקודות המס להן האדם זכאי).

מבוא נקודות מס

האם גם לי מגיעים החזרי מס?

נשמע מעניין? הגיע הזמן לבדוק האם גם לכם מגיעים החזרים, והאמת? זה יותר פשוט ממה שחשבתם. אם כך, יש לכם שתי דרכים לעשות זאת; הגשת הבקשה באופן עצמאי, או באמצעות שכירות שירותיו של יועץ מס מומחה. לכל אחת מן הדרכים היתרונות והחסרונות שלה.

 • הגשה עצמאית: במידה ותבחרו להגיש בקשה לקבל החזרי מס תאלצו להיפרד ממספר שעות (פחות ממה שאתם חושבים, אמנם). עליכם לאתר את הטפסים הנדרשים להגשה, על פי הסטטוס בו אתם נמצאים. בנוסף על כך, יש להמציא מגוון מסמכים נדרשים. היתרון בדרך זו הוא החיסכון הכספי הכרוך בהגשה, לעומת העלות הנלוות לשכירת שירותיו של יועץ מס.

 

 • הגשה באמצעות יועץ מס: במידה ומצויה הפרוטה בכיסכם, כמובן שהדרך המועדפת לבירור זכאותכם להחזרי מס, היא על ידי שכירת שירותיו של יועץ מס מומחה. מומחה הבקיא בפרוצדורה ינחה אתכם באשר לטפסים שאתם נדרשים למלא, בנוסף למסמכים שעליכם להמציא. בנוסף לכך, וזהו יתרון מובהק, על מנת להעריך את מידת זכאותכם, יועץ המס יזין את הנתונים האישיים למערכת הדומה לזו הנמצאת בצדה של רשות המס. "החיסרון" בדרך זו הוא כמובן העלות שבשכירת שירותיו של המומחה. לרב, תידרשו לשלם רק ובמידה ותביעתכם לקבל החזר מס תתקבל ברשות המיסים. במקרה שכזה, שכרו של המומחה לרב יהיה אחוז מסוים מן הסכום המאושר.

הרימו את כספכם מהרצפה, לא פחות מכך. מדובר על הליך מורכב במידה פחותה ממה שאתם חושבים. בין אם תבחרו בדרך הגשה עצמאית או באמצעות שכירת שירותיו של יועץ מס, תהליך הבדיקה ברשות המיסים אורך מספר חודשים, ועל כן מומלץ להתחיל את ההליך מוקדם ככל הניתן על מנת ליהנות מן החזרי המס, באם מגיעים לכם.

מה אתם באמת צריכים לדעת על מיחזור משכנתא?

מה אתם באמת צריכים לדעת על מיחזור משכנתא?

אתם משלמים שכר דירה מזה שנים רבות? ההרגשה הכללית שלכם היא שאתם מממנים את המשכנתא של בעל הבית שלכם? אם כך, כמובן שאפשר להבין אתכם. אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים להמשיך ולהאריך את הסיטואציה שבה אתם נמצאים, כי למה שלא תיקנו לעצמכם דירה? זה נכון שלקנות דירה זה אומר להתחייב להוצאה כלכלית לא קטנה אך יחד עם זאת, קניית הדירה תיתן לכם גם ביטחון. זה אומר שהנכס יהיה שלכם ותוכלו ליהנות ממנו גם בעוד עשרות שנים ויתרה מכך, בדרך כלל לאורך שנים הערך הכלכלי של הנכסים בישראל עולה. משמעות הדברים היא שבין אם תרצו למכור את הדירה הזאת ובין אם תרצו לעשות איתה כל דבר אחר, תוכלו להרוויח מהעניין לא מעט. זו הסיבה שבגללה בסופו של דבר, למרות הקושי הכלכלי, הרבה זוגות כן בוחרים לקנות דירה. זה לא משנה אם אתם קונים דירה קטנה להשקעה או שאתם קונים דירה למגורים, כי בכל מקרה בוודאי תצטרכו גם לקחת משכנתא. עבור רובנו זו ההלוואה הכי גדולה שניקח בחיים ולכן ברור מדוע גם נרצה לפרוס אותה לכמה שיותר שנים, כי אחרת איך נוכל לעמוד בהחזריה? חשוב שתדעו שבעידן המודרני שבו אנחנו חיים, אחרי שלקחתם הלוואה כזאת אתם גם יכולים למחזר אותה כי מיחזור משכנתא זה עניין מאוד נפוץ ומקובל.

מהם היתרונות של מיחזור משכנתא?

בשנים האחרונות כולנו שומעים את המושג מיחזור משכנתא ומנסים להבין על מה מדובר והאם זה רלוונטי גם להלוואה שאנחנו לקחנו לפני שנים. כדאי שתדעו שהתשובה היא חד משמעית כן, כי מדובר על הליך שיכול לא רק לסייע לכם לחסוך לא מעט כסף אלא הוא גם יכול לקצר לכם את ההלוואה ולהפוך את הכול להרבה יותר נוח. כאשר מדברים על פעולה כמו מיחזור משכנתא מדברים על האפשרות לסגור את המשכנתא הקיימת ולקחת אחת אחרת במקומה. תוהים למה זה כדאי? פשוט מאוד, כי אולי דבר או שניים בחיים שלכם השתנה וממש כפי שתרצו להתאים את הדירה מחדש לשינויים, כך גם כדאי יהיה להתאים את ההלוואה למצב החדש. אם, לדוגמא, התחלתם להרוויח הרבה יותר, מדוע שלא תחזירו יותר כסף בחודש לבנק? החלטה כזאת אומנם לא תהיה פשוט ותצטרכו להתרגל למצב הקיים, אך במקום להחזיר את המשכנתא בשלושים שנה תוכלו להחזיר ולסיים אותה גם תוך עשר שנים בלבד! זה משנה כמובן גם את הריביות שתשלמו על ההלוואה ולכן ברור מדוע יש לכך יתרונות רבים.

משכנתא

האם זה יעלה לכם כסף?

התהליך של מיחזור משכנתא דורש מאיתנו לא מעט בירוקרטיה וזה אומר שהבנק כן יצטרך להשקיע מאמץ וזמן בעניין הזה – ייעוץ משכנתא זה חובה במקרים אלו. משמעות הדברים היא שיהיה עליכם לשלם לא מעט כסף, אך לטווח הארוך זה משתלם. כלומר, אם תעשו את החישוב ותבדקו כמה יעלה לכם למחזר את המשכנתא היום לעומת כל הכסף שתוכלו לחסוך בשנים הקרובות על ההחזרים שלה, אתם תראו שזה כנראה משתלם אפילו יותר ממה שנדמה לכם. לכן אין סיבה לוותר על הרעיון הזה מראש וההמלצה הכי טובה שנוכל לתת לכם בנושא היא לבדוק איפה עומדים הדברים. האם לכם באופן אישי, בסיטואציה שבה אתם נמצאים, כדאי לבדוק את האפשרות של מיחזור משכנתא? האם זה יכול להקל עליכם? והאם בצורה כזאת החיים הכלכליים שלכם ישתנו לטובה? כל המידע מחכה לכם בבנקים השונים, אז למה שלא תקבעו פגישה עוד היום להתחלת הבירורים בעניין?

רוצים לקבל מידע נוסף אודות הזכויות שלכם? פנו אל אופק המרכז לזכויות בעמ.

החזרי מס לשכירים

החזרי מס לשכירים

ישנם מושגים רבים שאנחנו לא באמת מכירים, אנחנו שומעים אותם ולא עוצרים לברר מה הם אומרים, אנחנו שומעים אותם בתקשורת, קוראים אותם בעיתונים או בפגישות. חלק מהביטויים הגבוהים הללו באמת לא נצרכים עבור שגרת חיינו, אך ישנם ביטויים שחשובים מאוד כמו אלו בתחום הכלכלי, משפטי ועוד שיכולים להסב לנו נזק אם נדלג הלאה כשנתקל בהם ומצד שני לגרום לנו להרוויח אם נתעכב ונבאר מה הם אומרים.

באופן כללי, כאשר אדם מקבל תלוש משכורת יש לו את האפשרות להתעמק בכתוב ולהבין מה שרשום, אך רוב האנשים בוחרים באפשרות השנייה ולא באמת קוראים לעומק את הנאמר בתלוש המשכורת שלהם.

מדוע יש צורך להתעמק בתלוש המשכורת

רוב האנשים השכירים חושבים שהחזרי מס זה נושא המדבר לעצמאיים או לאנשים שיש להם עסק משל עצמם בלבד, אך הדבר אינו נכון וחשוב מאוד לדעת שישנם מצבים שגם שכירים יכולים לקבל החזרי מס.

קודם כל, עליכם לדעת שבתלוש המשכורת שאתם מקבלים מדי חודש מצוין הסכום החודשי שעליכם לשלם למס הכנסה, אך כיוון שחישוב המס הסופי נעשה רק בסוף השנה, יכול לקרות מצב בו שילמתם יותר ממה שהייתם אמורים לשלם ואז גם אם אתם שכירים תוכלו לדרוש ולקבל החזר מס.

ישנם ניכויים וזיכויים שונים בענייני מס שכל אדם צריך לשלם ולכן אם אתם זכאים להפחתה במס או לשינוי בתשלום, בסוף השנה בה שילמתם את מס ההכנסה שלכם כמו כל אדם שמשלם את הסכום המלא תוכלו לקבל החזר מס.

מס לשכירים

מה צריך לעשות כדי לקבל החזר מס

הבקשה מהמדינה לקבל החזר מס מתבצעת על ידי מילוי דו"ח להחזר מס, קודם כל, יש לבדוק האם אתם זכאים בכלל להחזר מס מסיבה כלשהי, אם מצאתם כי אתם אכן זכאים לקבל החזר כלשהו מהמדינה, מומלץ למלא את הדו"ח ולהתחיל בהליך פשוט של קבלת החזר מס.

חשוב לדעת שאת החזרי המס ניתן לקבל רק שנגמרה שנת המס, זאת אומרת אדם יכול לבקש החזר מס רק על השנה שהייתה ולא על השנים הבאות, זו ההתנהלות לפיה עובדת מדינת ישראל.

כמו כן, חשוב לדעת שאם איתרתם מצב בו אתם זכאים להחזר מס יש להגיש את הדו"ח מספיק זמן טרם שיעברו שש שנים מאותה השנה עליה אתם מגישים את הדו"ח ורוצים לקבל החזר מס.

איך מאתרים זכאות להחזרי מס

הרבה פעמים כאשר מבקשים ממנו מסמכים רבים אנחנו מוותרים ומרימים ידיים, אבל במקרה הזה חשוב מאוד לאסוף את כל האישורים והמסמכים הנצרכים כדי לקבל זכאות להחזר מס, המאמץ יכול להשתלם לכם ולכן אם אחת מהסיבות הרבות בגינן ניתן לקבל החזרי מס רלוונטית עבורכם, המשיכו בתהליך.

חשוב להתייעץ עם אדם שמבין בתהליך ולהבין כבר מהשלבים הראשונים שלעיתים לוקח זמן עד שאכן רואים תוצאות.

מהו פרויקט הר הכסף

מהו פרויקט "הר הכסף"

לאורך השנים כולנו עובדים קשה ומנסים לחסוך כמה שרק אפשר לעתיד, כל אחד בהתאם ליכולות הכלכליות שלו. ברור לנו שיום אחד נצטרך להשתמש בכל אותם חסכונות ויתרה מכך, ברור לנו שגם כדאי שנעשה ביטוחים שונים כי אין לדעת מה יוליד יום. אם זה נשמע לכם מוכר אתם בוודאי יודעים לומר שגם לכם, כמו להרבה אנשים אחרים, יש חסכונות שפתחתם לפני שנים בכל מיני מקומות. ההתנהגות הזאת מובילה לא פעם לכך שאנשים יעשו חסכונות כאלה ואחרים אצל חברות ביטוח שונות אך במרוצת השנים הכסף שנחסך פשוט נשכח. למעשה, מדובר על כחמישה עשר מיליארד שקלים נשכחים שנמצאים בקופות של הגופים השונים, בין אם אלה קרנות פנסיה, חברות ביטוח או גומרים אחרים. פרויקט הר הכסף נולד בדיוק במטרה הזאת – לעזור לאזרחים הפשוטים לאתר את כספם שנחסך לאורך השנים.

איך זה עובד בפועל?

לכאורה זה נראה כמו משהו בלתי אפשרי, כי איך חברה מסוימת יכולה לאתר עבורכם את כל הכסף שחסכתם לפני שנים? והאם זה באמת ריאלי? כדאי שתדעו: הניסיון בשטח מוכיח שבעזרת פרויקט "הר הכסף" ניתן למצוא מאות אלפי שקלים אבודים, אז מה פתאום שתוותרו על מה שמגיע לכם? הגורמים לכך שהכספים הללו "נאבדו" עם השנים יכולים להיות רבים ומגוונים, כמו לדוגמה:

 

 • מעבר בין דירות שונות לאורך שנות החיסכון
 • הגירה לחו"ל
 • שינויים בבעלות של חברה
 • החלפה של סוכן ביטוח
 • קרוב משפחה שהלך לעולמו ועוד

חברה מקצועית שעוסקת בתחום הזה מזה שנים ויכולה לתת לכם שירות כזה היא הכתובת הנכונה כי אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על הכספים שלכם. עבדתם הרבה יותר מידי קשה כדי לחסוך את הכסף הזה לאורך השנים והגיע הזמן שתקבלו את חלקכם.

בואו לקבל מידע נוסף אודות אבנר הייזלר.

 

תוך כמה זמן תקבלו תשובה?

הר הכסף הינו שירות שנמצא כאן בשבילכם ושם אתכם, הלקוחות, במרכז העניינים. בפועל יהיה עליכם למלא טפסים פשוטים עם נתונים כמו שם, מספר ת"ז ועוד ובהתאם לכך נציג מקצועי ייצור עימכם קשר. חשוב להבין: לאתר את הכספים האבודים שלכם בין כל כך הרבה חברות ביטוח זה לא דבר שניתן לעשות תוך כמה שעות ולכן ההתחייבות היא על 21 ימי עבודה. כמו כן, חשוב שתדעו שכדי ליהנות מהשירות של הר הכסף עליכם לשלם תשלום בסך 351 שקלים. מה שכן, מדהים לראות כמה אנשים שילמו את הסכום הזה, היו בטוחים שזה בזבוז ובסופו של דבר קיבלו צ'ק הרבה יותר גדול. לפעמים ריבוי החסכונות שלנו וחברות הביטוח השונות זה מה שמוביל לכך שהכספים שלנו ילכו לאיבוד והגיע הזמן לעשות סדר בדברים. לגלות שיש לכם הר כסף פרטי שמחכה רק לכם זו תחושה נפלאה ולכן בהחלט כדאי לכם לבדוק את העניין.