ביטוח דירה צד ג' – חובה או מיותר?

ביטוחי דירה הפכו לחובה בישראל. הדירה היא הנכס היקר ביותר של רוב האזרחים, ולכן רק טבעי שהם ירצו לשמור אותה שלמה ובמצב טוב. יש מגוון גדול של סוגי ביטוחים אשר ניתן לרכוש לדירה, בין אם מדובר על ביטוח מפני אסונות, טרור, או ביטוח שמגן על תכולת הדירה. ביטוח צד ג' הוא תוספת לכיסוי, אשר לעיתים כלולה בביטוח תכולה. במאמר זה נפרט על ביטוח זה, והאם הוא חובה.

 

מהו ביטוח דירה צד ג'?

חלק גדול מביטוחי הדירה נועדו לשמור על הרכוש שלכם. כך, הביטוחים עשויים להגן על קירות הבית והתשתיות מפני פגיעה או נזקים שמקורם בעבודה קלוקלת בקומות אחרות, או מפני הצפות ופגעי מזג האוויר. בשונה מביטוחים אלו, ביטוח דירה צד ג' אינו מגן על הבית שלכם עצמו, או אפילו על הרכוש. הוא נועד להבטיח כיסוי כספי במקרה של תביעה של אדם, אשר טוען שנפגע בשטח בבעלותכם. פציעה של אדם בשטח הדירה, יכולה לנבוע ממספר עצום של סיבות. יתכן ששליח הפיצה מעד על מדרגה שנבנתה בצורה רשלנית ואיבד כושר עבודה, יתכן ואדם שעבר ברחוב נפל אל תוך בור פעור בחצר הבית, ויתכן שעציץ שלכם מהמרפסת בקומה העליונה נפל על מכונית חונה ופגע בה. בכלל המקרים הללו, אתם חשופים לתביעות, בין אם נזיקין ובין אם החזר הוצאות אשפוז או הכנסות אבודות. תביעות אלו יכולות להגיע לסכומי עתק, ובדיוק מהן מגן עליכם ביטוח דירה צד ג'. למידע נוסף על ביטוח דירה, תוכלו להציץ באתר הממשלתי, או באתר הומי – ביטוחים.

 

האם הביטוח רלוונטי לכל סוגי הדירות והבתים?

אין דירה או נכס אשר אינו חשוף לתביעות של ביטוח צד ג'. בכל בית מגורים, ישנם דברים אשר יכולים לגרום לנזק לצד ג'. בתים עם חצר רחבה המוקפים בגדר, עשויים להכיל כלב שינשך את אחד השכנים או הדוור כאשר הוא מוסר דואר. בתי דירות גבוהים עשויים לגרום לפציעה עקב נפילה על תשתית שבנויה בצורה לקויה. אפילו בתים פשוטים הבנויים באופן סטנדרטי עם גינה קטנה עשויים לגרור תביעות צד ג' אם אחד מענפי העצים ייפול על רכושו או ראשו של אדם אחר. מסיבות אלו, ביטוח צד ג' הוא ביטוח חשוב מאוד, שכדאי לשקול לכלול בפוליסה שלכם.

 

יש לשקול את הביטוח בהתאם לשימוש שלכם בנכס

בסופו של דבר, ההכרעה אם ביטוח דירה צד ג' הוא חובה או מיותר, תלויה במידת הנכונות שלכם לקחת סיכון. ביטוח דירה צד ג' מעניק לכם ראש שקט בידיעה שאתם לא חשופים לשום אבדן כספי בשל תביעה. אם הבית שלכם הוא מבודד יחסית, ואינכם נוטים להזמין אנשים אליכם, יתכן מאוד שאין לכם צורך בביטוח זה. הביטוח הופך למשתלם על פי אופן השימוש שלכם בנכס.

בית גדול

פספורטכארד – איך זה עובד

רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל היא ללא ספק אחת הפעולות החכמות והמשתלמות ביותר שניתן להעלות על הדעת. מדובר בפוליסה שהמטרה שלה לכסות את המבוטח, אם במהלך הנסיעה לחו"ל או השהייה שם, מתרחש מקרה ביטוח המכוסה על ידי הפוליסה. במקור, מיועדת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל לכסות את המבוטח במקרים שבהם מתרחש אירוע רפואי או בריאותי הכלול בפוליסה והמחייב את המבוטח בהוצאות כספיות משמעותיות. עם זאת, במהלך השנים הורחבה הפוליסה והיא מכסה כיום עוד מגוון רחב של מצבים. ואולם לאחרונה הושק סוג חדש ומעניין של ביטוח נסיעות לחו"ל – פספורטכארד. מהו ביטוח נסיעות לחו"ל? מהו פספורטכארד ומהם ההבדלים בינו לבין סוגים אחרים של ביטוח נסיעות לחו"ל? למי מתאמה פוליסת ביטוח נסיעות של פספורטכארד?

 

ביטוח נסיעות לחו"ל ומה הוא מכסה

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא במקורו פוליסת ביטוח רפואי, שנועד לבטח אדם השוהה בחו"ל מפני בעיות רפואיות שעלולות להתעורר בדרך ליעד או בזמן השהייה ביעד או ביעדים שנקבעו. עם הזמן ובהתאם לדרישות, חלו שינויים בפוליסת הביטוח. נכון להיום ביטוח נסיעות לחו"ל כולל פוליסה סטנדרטית, פוליסת תרמילאים, פוליסה לאנשי עסקים ועוד סוגים שונים של פוליסות. פוליסת הביטוח הסטנדרטית כוללת כיסוי ביטוחי עבור בעיות רפואיות, גניבה או אובדן של רכוש או כבודה. הפוליסה לתרמילאים כוללת או עשויה לכלול כיסוי רפואי מורחב, ,שירותי איתור וחילוץ אם וכאשר מתעורר צורך בכך, פינוי אווירי ועוד מגוון רחב של סעיפים, בהתאם לבחירה של רוכשי הפוליסה. ביטוח לאנשי עסקים מתאפיין בעיקר בעצם היותו ארוך טווח, קל להפעלה וקל לשימוש. למעשה, ביטוח נסיעות לחו"ל יכול לכסות מגוון רחב מאד של אפשרויות, בהתאם לבחירת המבוטח ובהתאם ליכולת ולרצון שלו להשקיע את סכומי הכסף הנדרשים לרכישת הפוליסה.

 

פספורטכארד – הביטוח המושלם לחו"ל

למרות האמור לעיל סובלות הפוליסות המצוינות לעיל, רובן ככולן, גם מחסרונות מובנים. אחד החסרונות המורגשים עלול לבוא לידי ביטוי דווקא ברגע שהמבוטח נזקק לו יותר מכל – מקרה של אבדן או גניבה של כבודה. במקרה הזה, המבוטח יכול לקבל את ההחזר אך ורק לאחר החזרה ארצה. המשמעות היא שאם נגנב או אבד ציוד חיוני, המבוטח חייב לרכוש אותו מכספו הוא, ולתבוע החזר כספי לאחר החזרה ארצה. כאן בדיוק בא לידי ביטוי היתרון היחסי של פספורטכארד – עצם היכולת להעביר כסף למבוטח באופן מיידי וללא עיכובים. רכישת הפוליסה של פספורטכארד מתבצעת לרוב בצורה מקוונת. לאחר הרכישה מתואם עבור המבוטח מועד ומקום לקבלת כרטיס פספורטכארד. מדובר בכרטיס פלסטי, שהוא למעשה כרטיס אשראי לכל דבר. אם וכאשר מתעוררת בעיה, ניתן להתקשר למוקד הפועל 24 שעות ביממה, והמוקדן מפעיל את הכרטיס בהתאם לצורך. זאת, לאחר בירור הנסיבות וקבלת אישורים מתאימים. המבוטח יכול למשוך כספים או לבצע תשלומים עבור טיפולים רפואיים במקום, במהירות וללא עיכובים. אם אתם נוסעים לחו"ל ואם יש לכם עניין ליהנות משקט נפשי ונסיעה בטוחה, אתם במקום הנכון והמתאים ביותר עבורכם. כדאי ליצור קשר כעת ואנו נחזור אליכם להמשך התהליך.

כרטיסי מגנטי

איך לבחור מאמן חדר כושר

כולנו חולמים להיות חטובים, אולם על מנת שנוכל לעשות זאת עלינו להיכנס לשגרת כושר קבועה. במאמר הבא נסביר כיצד לבחור מאמן חדר כושר על הצד הטוב ביותר, ומה חשוב לדעת בנוגע לתחום האימון האישי.

חולמים על גוף חטוב? הגיע הזמן להירשם לחדר כושר

בעידן שבו כולנו רוצים להיראות במיטבנו, כמו גם בריאים יותר, רבים חולמים על גוף חטוב ונפש בריאה. על מנת לעשות זאת, ישנו צורך בשינוי אורח החיים אשר כולל ביצוע פעילות גופנית באופן תדיר וכן שינויי תזונה. הדרך הטובה ביותר להיכנס לשגרת כושר קבועה היא להירשם לחדר כושר אליו נגיע מספר פעמיים בשבוע, הן לצורך הורדת משקל והן לצורך חיטוב ועיצוב הגוף. יחד עם זאת, ע"פ הנתונים אותם מפרסמים חדרי הכושר בישראל, מעל לחצי מהרושמים אינם מגיעים באופן קבוע, כאשר רבים מחזיקים במנוי חדר כושר – מבלי שהגיעו אפילו פעם אחת. לכן, בכדי להיכנס לשגרת כושר קבועה ולהגיע לתוצאות, מומלץ ליצור קשר עם מאמן חדר כושר מוסמך אשר ילווה אתכם בזמן התהליך, יבנה בעבורכם תוכנית אימון פרטנית וכן יעניק לכם מוטיבציה להגיע לחדר כושר ולהתאמן.

איך לבחור מאמן חדר כושר

כיצד לבחור מאמן חדר כושר?

זה לא סוד כי בשנים האחרונות רבים ורבות הפכו למאמני כושר, כחלק מהביקוש הרב בעבור השירות והן לאור העובדה כי מדובר במקצוע בעל ערך מוסף אדיר כתוצאה משינויים בריאותיים וגופניים אותם עוברים המתאמנים. על מנת שתוכלו לבחור מאמן חדר כושר, להלן מספר טיפים חשובים:

  • ניסיון – מומלץ לבחור מאמן חדר כושר בעל ניסיון בתחום ובליווי של מתאמנים בחדר כושר בפרט. ככל שהמאמן שלכם הוא בעל ניסיון, כך תוכלו להבטיח כי תעברו את התהליך ואת האתגרים הנלווים לו בהתאם לניסיון של המאמן, הן מבחינת קצב הירידה במשקל והן מבחינת התזונה שלכם.
  • אימון פרטני – מומלץ לקבוע עם מאמן חדר הכושר אימונים פרטניים, ללא קשר להגעתכם לחדר הכושר. באמצעות אימונים פרטניים אחת לשבוע תוכלו להיכנס לשגרת אימונים קבועה הכוללת ביקור בחדר כושר ואחת לשבוע או אפילו יותר אימון פרטני ביחד עם המאמן שלכם. בנוסף, תוכלו לקבוע אימון עם מאמן חדר כושר באוויר הפתוח ובזמן שנוח לכם, בהתאם לשגרת העבודה.
  • ביטוח מאמני כושר הפרמטר החשוב ביותר הן בעבור מאמני כושר והן בעבור מתאמנים הוא ביטוח מאמני כושר. מדובר בביטוח חשוב מאוד אשר נועד להבטיח כי למאמן ישנו ביטוח המכסה מקרים בהם המתאמן ניזוק. לאור העובדה כי כל ביצוע של פעילות גופנית יכולה להשתבש ממגוון רחב של סיבות, רכישה של ביטוח מאמני כושר תבטיח בעבור שני הצדדים כי לכל צרה שלא תקרה – יהיה כיסוי מלא. על כן, בדקו היטב כי יש למאמן חדר הכושר ביטוח מאמנים מקיף.

ההבדל בין ביטוח דירה לביטוח חיים

העסקה לרכישת דירה חדשה היא במרבית המקרים העסקה הפיננסית הגדולה ביותר. עד לפני כשני עשורים, הדרישה בעת קבלת משכנתא לרכישת דירה, הייתה להחתמת שני ערבים איכותיים למשכנתא.

הערבים היו נבדקים על ידי המוסד שהיה אמון על הענקת משכנתאות, והתחייב לשאת בתשלומי ההלוואה אם וכאשר נוטלי המשכנתא לא עמדו בהתחייבויות הכספיות שלהם.

ואולם עם השנים התברר כי השיטה הזאת איננה יעילה, ולרוב לא עלה בידי הבנקים להכריח את הערבים לשלם את תשלומי המשכנתא של אדם אחר. בעקבות כך, עברו הבנקים וכן גופים אחרים האמונים על הענקת משכנתאות לשיטת פעולה אחרת.

נכון להיום, רוכש כל מי שנוטל משכנתא, גם ביטוח משכנתא. הביטוח יכול להתבצע באמצעות הבנק, או באמצעות אחת מחברות הביטוח המתמחה בנושא. מה זה ביטוח משכנתא ומה הוא כולל? מה ההבדל בין ביטוח דירה לביטוח חיים של השיפוצניק במהלך שיפוץ דירה, בהקשר למשכנתא ובכלל? הין ניתן לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא בתנאים הראויים ביותר האפשריים?

ביטוח משכנתא – מה זה ומה זה כולל

ביטוח משכנתא הוא למעשה פוליסת ביטוח, המעניקה לבנק את הביטחונות הראויים לפירעון המשכנתא, אם יווצרו תנאים שאינם מאפשרים לנוטלי המשכנתא לפרוע את תשלומי ההלוואה כסדרם.

כל מי שנוטל משכנתא, הן מהבנקים למשכנתאות והן מגופים פיננסיים אחרים, כגון חברות השקעה, חברות ביטוח ואחרות, מחייב לרכוש גם פוליסת ביטוח שתכסה את כל סכום המשכנתא.

בהעדר פוליסת ביטוח כאמור, רשאי הגוף האמון על הענקת המשכנתא להימנע מלהעניק אותה. מבחינת הרוכשים, מדובר בהוצאה נוספת על תשלומי המשכנתא הקבועים. עם זאת, ההוצאה הזאת מבטיחה גם להם שקט יחסי, כיון שפוליסת הביטוח כוללת גם ביטוח מבנה, מפני סיכונים מסוימים.

ביטוח דירה, ביטוח חיים ומה שביניהם

פוליסת ביטוח המשכנתא שכל נוטל משכנתא רוכש יחד עם המשכנתא שלו ביחד עם ערבות בנקאית, נחלקת למעשה לשנים. חלק מהפוליסה מהווה ביטוח חיים, המבטח את נוטלי המשכנתא כנגד סכומי שמשכנתא שנותרו להם לשלם בכל רגע נתון.

ביטוח חיים מבטיח לבנק, או לגוף שהעניק את המשכנתא, שקט נפשי גם אם נואל המשכנתא הלך לעולמו בטרם עת, ובעיקר בטרם סיים לפרוע את מלוה תשלומי המשכנתא.

לשאר דיירי הבית מבטיח הביטוח הזה, שהם לא יוצאו מהבית, אלא ביטוח המשכנתא ישלם את יתרת החוב של בעל המשכנתא שהלך לעולמו. כך, אם נשארו לנוטל המשכנתא שנפטר ילדים, ביטוח המשכנתא ישלם את יתרת תשלומי המשכנתא ויאפשר לילדים להמשיך לגור בנכס.

החלק השני של ביטוח המשכנתא כולל ביטוח דירה. הביטוח כאמור נוגע בעיקר למבנה ולתקינות שלו. ביטוח המבנה משפה את בעלי הנכס, אם נגרם נזק למבנה שבו ממוקמת הדירה שלהם, בעקבות מקרה שהוא מקרה ביטוח – כלומר סוג הפגיעה נכלל בסוגי הנזק שהוגדרו בביטוח המבנה.

ביטוח חיים וביטוח מבנה מבטחים למעשה את בעלי הנכס ואת הדיירים בו, מפני מצב שבו נוטלי המשכנתא לא יוכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא, או חלילה במקרה של מוות. הדבר מעניק שקט תעשייתי למי שמעניקים את המשכנתא, וביטחון ושקט נפשי לבעלי הנכס והדיירים בו.

ההבדל בין ביטוח חובה לביטוח צד ג׳

בפעם הראשונה בחייכם אתם קונים רכב ורוצים לעשות לו ביטוח? אם כך, טבעי שיהיו לכם אינספור שאלות שתחפשו עליהן תשובות, שכן מעבר לרכישת הרכב, כמובן שאתם צריכים גם לשלם על הביטוח.

איזה ביטוח כדאי לעשות?

בדרך כלל מי שפונה בפעם הראשונה אל חברת ביטוח רוצה לדעת תחילה איזה ביטוחים יש ומה ההבדל ביניהם. שני הביטוחים הכי נפוצים שיש הם ביטוח חובה וביטוח צד ג׳. מתלבטים מה ההבדל ביניהם ולמה אתם באמת זקוקים? אם כך, כדאי לדעת, לפני הכול, שביטוח חובה הוא ביטוח שבלעדיו אתם לא יכולים לנסוע על הרכב ואילו ביטוח צד ג׳ בכל זאת נחשב לתוספת. הבדל נוסף זו העובדה שביטוח חובה מכסה רק את נזקי הגוף שנגרמים למבוטח ולצד ג׳. לעומת זאת, ביטוח צד ג׳ מכסה גם את נזקי הרכוש שנגמרו לצד ג׳, אך לא את נזקי הרכוש שנגרמו למבוטח עצמו. לכן, אם אתם מחפשים את הביטוח שבאמת יסיר דאגה מלבכם, כנראה שכדאי יהיה לעשות ביטוח מקיף.

ביטוחים שונים

איך בוחרים חברות ביטוח?

זה לא משנה אם אתם רוצים לעשות היום השוואת ביטוח חובה בלבד או שאתם רוצים להשוות בין עוד אופציות שונות, כי מה שבטוח זה שעליכם לבחור בקפידה את חברת הביטוח הנכונה לכם. לא בכל חברת ביטוח תקבלו את אותו הדבר ולא כל חברת ביטוח יכולה לתת שירות מספיק טוב לכל הלקוחות שלה. יש לקחת בחשבון, בין היתר, את השאלה האם זו חברת ביטוח שעוסקת בתחום הזה מזה שנים, האם היא מוכרת והאם כל הלקוחות של אותה חברת ביטוח באמת ממליצים עליה בחום.

לתכנון פיננסי נכון היכנסו: http://www.haimnatan.com/tax190.

איפה תשלמו פחות?

כל מי שיש לו רכב יוכל לספר לכם שאומנם לקנות את המכונית עצמה זו הוצאה כלכלית לא קטנה, אך מצד שני, יש גם את נושא התשלומים השנתיים. צריך לשלם על תיקונים, על טסט לרכב וגם על ביטוחים. לכן אנחנו ממליצים לכם להשקיע ולעשות גם השוואת ביטוח צד ג, כי איזו סיבה יש לכם לשלם על אותו ביטוח מחיר כפול? יש הבדלים מאוד משמעותיים בין הסכומים שחברות הביטוח יכולות לגבות ולכן יש טעם לבדוק את הנושא הזה לעומק.

יתרה מכך, יש היום גם תוכנות משוכללות אונליין שיכולות לסרוק את האופציות השונות ולתת לכם מספר הצעות, אז למה לא להשתמש בכל הכלים הללו? ישנם לא מעט פרטים שיכולים להשפיע על עלות הפוליסה, כמו סוג הרכב עצמו וכדומה, אך כמובן שגם השאלה לאיזו חברת ביטוח אתם פונים יש השפעה על עלות הביטוח.

לכן יש טעם לפנות אל כמה חברות שונות, להשוות מחירים ולראות שאתם בוחרים בחברת ביטוח שתיתן לכם את הטוב ביותר במחיר הכי נמוך שאפשר, כי למה שתשלמו ביוקר?

לפרטים נוספים: https://s-loan.co.il.

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים

מה שהתחיל בעבר כתמריץ לקידום עובדים הפך בשנים האחרונות לאחד מאפיקי החיסכון הפנסיוני הנפוצים והמבוקשים ביותר, זה שבעזרתו יוכל הפורש לגמלאות ליהנות מתשלום לאחר הפסקת עבודתו המוסדרת.

אנשים ומדדים

כיום כוללת פוליסת ביטוח מנהלים גם סעיפים נוספים כגון כיסוי במקרי מוות או אובדן כושר עבודה, זאת על פי ההעדפות והבקשות הספציפיות של כל עובד ועובד. כיום יכולים לבצע הפקדות לביטוח מנהלים עובדים שכירים ועצמאיים כאחד ורבים מהם אכן בוחרים לעשות זאת. ביטוח זה מושפע מנתון המכונה מקדם המרה, מספר המבטא את תוחלת החיים הממוצעת של האוכלוסייה בכללותה. מי שהצטרף לביטוח עד שנת 2012 לא יהיה מושפע משינויים שחלים בתוחלת החיים אך מי שהצטרף לאחר מכן –  סכומי הפרישה שלו יחושבו תוך התייחסות לתוחלת החיים שתהיה מעודכנת נכון לאותה התקופה.

 

מה כולל ביטוח מנהלים?

כאמור, מה שפעם באמת היה מיועד אך ורק למנהלים בכירים במשק או במגזר הפרטי – מתאים ומיועד כיום לכלל המגזרים ולכל סוגי העובדים. זוהי תכנית חסכון שמשולב בה מרכיב של ביטוח חיים ואפשר, בבוא העת לעשות בה שימוש בתור אפיק חיסכון פנסיוני מאושר ומקובל על ידי רשויות המדינה. כאשר הפוליסה משלבת בין חסכון פנסיוני לבין כיסוי לביטוח חיים – מופרדים שני אלה לאחר הפקדת הכספים על ידי העובד. החלק שמיועד לביטוח חיים נצבר בנפרד ונשמר על מנת לשמש, במקרה פטירה, חלילה, של העובד והחלק של החיסכון מועבר להשקעה על פי בחירתו של העובד או על פי שיקול הדעת של חברת הביטוח והתנודות בשוק ההון כפי שהן באות לידי ביטוי בכל תקופה.

מכאן שביטוח המנהלים יחול בשני מקרים – העברת תשלום לשאריו של עובד שהלך לעולמו או תשלום קצבת זקנה לעובד לאחר פרישתו לגמלאות. ישנן פוליסות ביטוח מנהלים שיש בהן גם מרכיבים של כיסוי במקרה של אובדן כושר עבודה, מה שיסייע רבות לעובד במקרה של נכות או פגיעה פיזית שתמנע ממנו לעבוד. כאשר ההפקדות מבוצעות עבור עובד שכיר הן מתחלקות בינו לבין המעסיק כאחוזים המבוססים על השכר הפנסיוני. ברוב התכניות מקובל שההפקדה מתחלקת כך – 6% מהשכר הפנסיוני מופרשים מצד העובד, 6.5% מחלקו של המעסיק, 8.33% מהווים מרכיב הפרשות המעסיק לעניין פיצויי פיטורין  וחלק של עד 2.5% לצורך רכישת סעיפים לכיסוי אובדן כושר עבודה, חלק שישולם על ידי המעסיק בלבד או שיחולק בין המעסיק והעובד. (החסכון הפנסיוני בישראל)

מסלולי המימוש של הכספים שנצברו בביטוח מנהלים

עם הגעתו של עובד לגיל הפרישה עומדות בפניו שתי אפשרויות לשימוש בכספים שהצטברו לזכותו והן מכונות שני מסלולים – מסלול הוני ומסלול מבוסס קצבה. ההבדל ביניהם די ברור – במסלול ההוני מושך העובד את סכום הכסף אשר הצטבר בקופה עד לסיום שנת המס 2007, את כל הסכום בפעם אחת אל חשבון הבנק שלו ולשימושו האישי. שאר הכספים עוברים למסלול הקצבה. על החלוקה הזאת החליט המחוקק, זאת על מנת לוודא שאנשים שהגיעו לגיל הגמלאות משארים לעצמם גם סכומי כסף קבועים שייכנסו לחשבון שלהם והם לא יבזבזו סכום גדול של כסף תוך פרק זמן קצר, סכום כסף שאמור לעמוד לרשותם ולקיים אותם במהלך שנות הפרישה. את הסכום החד פעמי יקבל העובד בניכוי מיסים ודמי ניהול כמקובל על פי החוק.

המסלול המבוסס על קצבה, כשמו כן הוא, מופרש לעובד מדי חודש בחודשו כמשכורת שמקיימת אותו לאורך שנות הפנסיה שלו. את המסלול הזה אפשר למצוא בתכניות שונות ופורמטים שונים, שכן חלו בו שינויים לאורך הזמן. ייתכן והסכום הכולל יחולק על פי סכום כסף חודשי שאמור להספיק לקיום סביר בכבוד וכך יופרש לטובת העובד מדי חודש וייתכן שהעובד יוכל בעזרת הסכום "לקנות" סכום חודשי גבוה או נמוך יותר (על פי צרכיו ומטרותיו) וכך הסכום הזה יספיק לפרק זמן ארוך או קצר יותר. מדובר בהחלטות בעלות דקויות ופרטים רבים וחשוב מאד שהעובד יקבל את ההסברים החשובים בטרם יציאתו לגמלאות על מנת שיוכל לקבל את ההחלטה אודות המסלול שהכי יתאים לאורך החיים שלו בפנסיה.

מה חשוב לדעת על ביטוח מנהלים?

הדבר שבאמת צריך לעדת על ביטוח מנהלים הוא שהוא כבר לא מיועד אך ורק למנהלים וגם עובדים זוטרים או עצמאיים יכולים לממש אותו ולהסתייע בו רבות. כמו כל מרכיב פנסיוני אחר תמיד כדאי לבדוק את התנאים של הפוליסה, את אופן התשלומים של המסלולים השונים ואת כל זאת לאור מצבו האישי של העובד, גילו והזמן שנותר לו לעבוד עד יציאתו לגמלאות. חשוב מאד שהעובד יקבל מידע וייעוץ מקצועיים שיעזרו לו לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה עבור עצמו, עבור המשפחה שלו וכמובן עבור המטרה החשובה ביותר – הבטחה כלכלית של העתיד שלו.

לפרטים נוספים: https://www.shakoof.org.il

למה כולם עושים ביטוחי בריאות פרטיים? לפרטים נוספים לחץ כאן.

למה חובה לקחת ביטוח בניין משותף לוועד?

למה חובה לקחת ביטוח בניין משותף לוועד?

מגורים בבניין משותף מחייבים לקיחה של ביטוח משותף, וזאת על מנת להימנע ממצב בו מתרחשת תקלה באחת המערכות אשר עלולה לגרום לנזקים אדירים כמו גם להוצאה כספית לא מועטה מכלל הדיירים. כל הפרטים לגבי ביטוח בניין משותף – במאמר הבא.

בית מבוטח

ביטוח בניין משותף – מה חשוב לדעת?

ביטוח בניין משותף הפך לנפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות, זאת לאור העובדה כי רוב הציבור הישראלי מתגורר בבניינים משותפים בהם מתגוררים עשרות דיירים. יתרה מכך, לאור העובדה כי כיום הבנייה בישראל מתמקדת בבניינים רבי קומות, רבים הבינו כי מעבר לתשלום החודשי הקבוע בעבור וועד הבית, נידרש גם לרכוש פוליסה ייחודית אשר מותאמת לצרכים של דיירי הבניין, וזאת על מנת להיות בטוחים כי בעת תקלה נוכל להפעיל את הביטוח ובכך לחסוך אלפי שקלים כתוצאה מתיקון או נזק אשר נגרם. למעשה, מדי יום מתרחשים בישראל עשרות מקרים בהם יש תקלות שונות, החל משריפה, דליפת גז, בעיות במערכת החשמל כמו גם במעלית, אשר בגינן נידרש לתשלום אשר יכול להאמיר גם לאלפי שקלים בעבור כל דייר. לכן, על מנת להימנע מכך חשוב לרכוש בהקדם האפשרי ביטוח בניין משותף מחברה אשר מתמחה בנושא, ויכולה להעניק את ההצעה הטובה ביותר מבין החלופות השונות.

 ציפורים

ביטוח בניין משותף – כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם מוגנים

כאמור, כיום רכישה של ביטוח בניין משותף הפכה לנפוצה יותר מאי פעם, זאת לאור המודעות ההולכת וגדלה של הציבור לגבי רכישה של ביטוח אשר היא ייחודית לבניין וכוללת בין היתר את חדר המדרגות, שערים, התפוצות של מערכת הגז, שריפה, דליפה במערכת הביוב או החימום וכו'. בנוסף, ניתן להוסיף לביטוח גם אחראיות כלפי צד ג', ביטוח לכספי ועד הבית כמו גם אחראיות מעסיקים לעובדי ניקיון כמו גם גינון. הפוליסה הזו מיועדת למעה בעבור וועדי בתים, או נציגות של הבניין המשותף, והיא ניתנת כאמור להתאמה אישית, בהתאם לצרכים. חשוב לזכור כי רכישה של ביטוח בניין משותף חייבת להתבצע באמצעות חברה מקצועית אשר תדע לספק לכם את הפוליסה המתאימה, כמו גם צוות מקצועי אשר ידע ללוות אתכם לכל אורך התהליך, ובייחוד בעת הצורך. על כן, אם אתם מחפשים כעת את החברה המובילה בתחום – אנו גאים להציג לכם את חברת ביטוח וועדים, אשר מהווה כיום את החברה המובילה בענף, ולהלן הפרטים.

ביטוח וועדים – החברה המובילה בישראל

חברת ביטוח וועדים מאפשרת לכם להיות מוגנים ולקבל פוליסה אשר מותאמת אישית לצרכים ולתקציב של דיירי הבניין. באמצעות צוות המומחים של החברה תוכלו להתאים את הפוליסה המדויקת, ובכך להיות בטוחים כי בעת הצורך אתם מוגנים מכל הכיוונים, תוך קבלת שירות אישי. למידע נוסף, צרו קשר בהקדם באמצעות האתר בכתובת https://www.building-ins.co.il.

ביטוח משכנתא – מתי, איפה, למה וכמה?

ביטוח משכנתא - מתי, איפה, למה וכמה?

הבנק מציע לכם ביטוח משכנתא. רבים שואלים את ארבע השאלות העיקריות: מתי עושים ביטוח זה, אם יש לכם כבר ביטוח חיים האם ניתן להשתמש בו, היכן כדאי לעשות את הביטוח וכמה תצטרכו לשלם על הפוליסה. כל התשובות הללו ותשובות לשאלות נוספות במאמר שלפניכם.

ביטוח משכנתא - בית בצבעים

מתי עושים ביטוח משכנתא?

את ביטוח המשכנתא מזמינים כאשר עומדים לקבל הלוואה מהבנק לצורך רכישת נכס. ביטוח זה מעניק לבנק ביטחון מלא שגם אם הנכס ניזוק או שמסיבה כלשהי לוקח ההלוואה חולה במחלה סופנית, הופך לנכה או נפטר עדיין תוכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא. ביטוח המשכנתא מורכב הן מביטוח מבנה והן מביטוח חיים.

היכן כדאי לעשות את ביטוח המשכנתא?

בעבר, הבנקים היו מציעים פוליסת ביטוח משכנתא של הבנק. לאחר שהרגולטור הבחין כי הבנקים ניצלו את הסיטואציה בה מקבל ההלוואה אינו מודע לכך שיש באפשרותו לקבל הלוואות ממקור אחר חייבו את הבנקים להציע אך ורק פוליסות חיצוניות. מה עשו הבנקים? פתחו חברות ביטוח משלהן והמשיכו להציע פוליסות במחיר גבוה יותר מזו שמציעות חברות הביטוח השונות.

כיום, בזכות המודעות הגבוהה לכך שישנם מגוון ספקים חוץ בנקאיים המציעים ביטוחי מבנה וחיים לצורך קבלת המשכנתא למעשה ניתן לרכוש את הפוליסה בכל חברות הביטוח. יתרה מכך, חברות הביטוח השונות מציעות כיסויים נוספים הנלווים לפוליסת ביטוח המשכנתא על מנת להבטיח מטריית הגנה מקסימלית – לבנק ולכם.

האם ניתן להשתמש בביטוח חיים קיים?

לא. ביטוח החיים שלכם אינו משועבד לבנק. לעומת זאת, הפוליסה החדשה שתעשו תשועבד כולה לבנק עד שתחזירו את ההלוואה. נרחיב על נושא זה בהמשך ונגלה איך תוכלו להבטיח את עצמכם ואת משפחתם במקרה של נזק שלא ניתן לתקן בבית.

מהו ערך כינון?

חלק מביטוח המבנה במשכנתא כולל מושג השגור בעיקר בתחום הביטוח ואינו ידוע לרבים. ערך כינון הוא העלות של בניית נכס דומה במאפייניו (מבחינת גודל המבנה, איכות החומרים וכדומה) לנכס שניזוק. לעתים לא ניתן לתקן את הנזק שנגרם למבנה על ידי גורמים כמו מזג אוויר, פריצה לנכס או בלאי טבעי. במקרה זה הבנק מבטיח את עצמו והמשכנתא שלכם משולמת על ידי חברת הביטוח, ואתם יכולים לבקש לקבל מהבנק את החלק היחסי שנשאר לאחר ששולמה ההלוואה.

מה עם החלק שכבר שילמתי על המשכנתא?

במידה ומקרה הביטוח ארע לאחר שכבר ביצעתם תשלומים רבים של המשכנתא למעשה חלק מהבית נמצא בבעלותכם. אך, המוטב בביטוח המבנה הוא הבנק. כיצד בכל זאת תוכלו לקבל את חלקכם בביטוח הנכס על מנת שתוכלו לבנות את הדירה מחדש? במקרה זה חשוב לבצע גם פוליסה נוספת, פוליסה פרטית של ביטוח מבנה בה אתם רשומים כמוטב היחיד. פוליסה זו מיועדת בפועל לתשלום פיצוי במקרה של נזק לנכס ואינה קשורה לפוליסה שהבנק דורש בעת הענקת ההלוואה לרכישת הנכס.

האם המשפחה שלי מקבלת חלק מהכספים במקרה של פטירה?

בדומה לביטוח המבנה במשכנתא גם לביטוח החיים הנרכש כחלק מדרישות הבנק אין קשר ישיר לפיצוי המשפחה במקרה שלוקח ההלוואה נפטר. לכן, חשוב לרכוש פוליסה נוספת של ביטוח חיים המיועדת לא רק לתשלום שארית המשכנתא (על מנת שהדירה תישאר בבעלותכם). הפוליסה השנייה תאפשר לכם לבחור מוטב אחד או מספר מוטבים לפי בחירתכם.

חשוב לציין, כי ביטוח החיים בו המוטב הוא הבנק הוא תנאי לקבלת ההלוואה למשכנתא בעוד הפוליסה הפרטית אינה קשורה לקבלת ההלוואה. התשלום עבור הפוליסה הראשונה מתבצע אך ורק כל עוד אתם משלמים את תשלומי המשכנתא, את ביטוח החיים הפרטי תוכלו להמשיך כמובן גם שנים רבות לאחר שהבית עבר לבעלותכם המלאה.

כמה עולה ביטוח המשכנתא?

ביטוח המשכנתא הוא נגזרת של פרמטרים רבים המשוקללים בעת חישוב עלות הפוליסה. ערכו של הבית ומיקומו, גודל הנכס, מספר השנים בהם תשלמו את ההלוואה, גיל המבוטח/ים ומצבו/ם המשפחתי ועוד מגווןנתוניםנוספים. לכן, לא ניתן לציין מחיר קבוע. במרבית המקרים הביטוח ינוע בין שישים שקלים לחודש ועד מאות בודדות.

לפני סיכום, נציין עובדה חשובה. הבנק מחייב להוסיף לחלק ביטוח המבנה של המשכנתא כיסויים נוספים כמו נזקי צנרת, מזג אוויר, צד ג' ונזקי רעידות אדמה ולכן בעת קבלת ההצעה חשוב לשים לב כי כל הכיסויים הנוספים קיימים בפוליסה.

 

מה זה ביטוח רילוקיישן?

עומדים לבצע בקרוב רילוקיישן? ישנה חשיבות רבה לרכישה של כיסוי ביטוחי לכל צרה שלא תבוא. המומחים של חברת Buena vida מסבירים את כל מה שחשוב לדעת לפני שאתם יוצאים להרפתקה של חייכם.

ביטוח בחו"ל – מדוע זה חשוב?

מדי שנים נוסעים עשרות אלפי ישראלים לכל רחבי העולם לטובת רילוקיישן. חשוב לזכור כי מעבר להתרגשות הרבה הטמונה בנסיעה מהסוג הזה, יש לקחת בחשבון כי על מנת שהשהות במדינה הזרה תהיה נוחה ובטוחה, יש לרכוש ביטוח רילוקיישן אשר נועד לכסות במידה ותזדקקו לטיפול רפואי. למעשה, ישראלים רבים אינם מודעים לעובדה כי במדינות רבות בעולם העלות הרפואית היא גבוהה ביותר, בייחוד בארה"ב.

למי שאין כיסוי ביטוחי, מובטחת הוצאה של עשרות אלפי שקלים, לעיתים גם בעבור בדיקה פשוטה. על כן, רכישה של ביטוח רפואי תאפשר לכם לטוס בראש שקט ולדעת כי במידה ואכן תזדקקו לטיפול רפואי, יש מי שישלם בגינו.

רופא

ביטוח רילוקיישן – השוואת מחירים

כאמור, לאור העובדה כי יותר ויותר ישראלים טסים לחו"ל למטרת רילוקיישן נפתחו לא מעט חברות אשר מאפשרות רכישה של ביטוח בריאות באותה מדינה בה אתם שוהים.

לאור כך, מומלץ לבצע תחקיר באינטרנט לגבי החברות הללו ולבדוק איזו חברה יכולה להעניק את השירות המקצועי והזול ביותר, אשר מותאם בדיוק לצרכים שלכם.

חשוב גם לציין כי אנשים שיש להם רקע רפואי מחויבים לבדוק כי הכיסוי אותו הם רוכשים אכן מותאם למצבם הבריאותי, ויש לציין זאת במעמד הרכישה.

ביטוח רילוקיישן באופן מקוון ופשוט

במידה ואתם עומדים כעת בפני נסיעה לחו"ל לטובת רילוקיישן תוכלו לרכוש ביטוח בריאות מקיף באמצעות חברת Buena vida אשר נחשבת כיום לחברה המובילה בתחום, זאת לאור העובדה כי החברה מצליחה במשך שנים ארוכות להשיג בעבור הלקוחות שלה את הכיסוי הטוב והמקיף ביותר במחירים הזולים ביותר בשוק.

למעשה, החברה מאפשרת לקבל שירות חדשני שבו כל מה שעליכם לעשות הוא להכניס את הפרטים שלכם ותוך זמן קצר לקבל הצעות מחיר משש חברות הביטוח המובילות בעולם, כך שתוכלו לבצע השוואה בין הביטוחים השונים ולבחור את זה שהכי מתאים לכם ולמצבכם הרפואי.

בנוסף, תוכלו להיוועץ עם צוות מקצועי מהשורה הראשונה אשר לו ניסיון של מעל ל 20 שנה בטיפול במקרים דומים, כך שתקבלו ליווי לכל אורך התהליך – החל משלב ההשוואה ועד לשלב הרכישה, כמו גם במידה ואכן תיאלצו לקבל טיפול רפואי בחו"ל צוות החברה ישמח לעמוד לשירותכם.

לקבלת מידע נוסף והצעת מחיר משתלמת, הנכם מוזמנים לפנות אלינו באתר הרשמי בכתובת https://www.buenavidains.com/he ולהתחיל את הדרך החדשה שלכם בחיים עם חברה מקצועית ואמינה אשר תדאג לכם לכל אורך שהותכם בחו"ל, כך שתוכלו להיות בראש שקט כי בעת צרה – יש מי שנמצא כאן לעזרתכם.

פספורטכארד – ביטוח נסיעות לחו"ל לעשות את זה נכון

פספורטכארד – ביטוח נסיעות לחו"ל לעשות את זה נכון

אחד הצעדים החשובים ביותר בטרם יוצאים לנופש בחו"ל היא רכישה של ביטוח. כעת, ניתן לבצע את זה בקלות – כל זאת בזכות המהפכה שהביאה עמה חברת הביטוח פספורטכארד. כל הפרטים, במאמר הבא.

מטוסים בשמיים

לא יוצאים לחו"ל ללא ביטוח מקיף

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ביציאה של ישראלים לחו"ל, זאת בזכות מהפכת שמיים פתוחים וכניסתן של חברות תעופה רבות כמו גם העובדה כי כיום נסיעה לחו"ל הפכה לזולה יותר מאי פעם. אולם, אחת הפעולות החשובות ביותר שעמן ישראלים רבים מחויבים לבצע בטרם הם יוצאים לחו"ל היא כמובן רכישה של ביטוח נסיעות וזאת כדי להגן על עצמם במידה והם זקוקים לקבלת טיפול רפואי, אובדן מזוודה ובמקרים לא מועטים גם צורך בחילוץ מוסק. ענף הביטוח כידוע הוא ענף סבוך ובירוקרטי, בייחוד בכל הקשור לביטוח נסיעות אולם כניסתה של חברת פספורטכארד שינתה לחלוטין את כל מה שידענו לגבי ביטוח נסיעות לחו"ל. כיצד? להלן ההסבר.

רכישת פוליסת ביטוח באמצעות חברת פספורטכארד

חברת פספורטכארד מאפשרת לקהל הלקוחות לרכוש פוליסה בעבור כל מצב רפואי, גם כאשר מדובר באנשים אשר סובלים מבעיות בריאות קשות כגון סרטן, אסטמה וכו'. למעשה, השינוי המשמעותי אותה הכניסה החברה לענף הביטוח טמונה בכרטיס מגנטי חכם אשר בשיחת טלפון אחת מוטען ע"י נציג של החברה ובכך אין צורך להוציא כספים בעבור טיפולים רפואיים בחו"ל, כמו גם במידה והמזוודה לא הגיעה ויש צורך ברכישה של פריטי לבוש כמו גם תרופות. החברה, אשר מאז כניסתה לשוק שינתה את כל מה שידענו לגבי ביטוח נסיעות לחו"ל זכתה בשנים האחרונות למאות תגובות נלהבות, זאת לאור הטיפול המהיר בתביעות כמו גם העובדה כי הכרטיס המגנטי שלה (אשר מעוגן בפטנט רשום) מאפשר להתנהל באופן נכון ויעיל בעת שהות בחו"ל, בין אם מדובר בנסיעת עסקים או בטיול משפחתי.

 

נוסעים בקרוב לחו"ל? רק באמצעות חברת פספורטכארד

כאמור, על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי תרכשו את הכיסוי הטוב ביותר אין ספק כי פנייה לחברת פספורטכארד תאפשר לכם לנסוע בראש שקט וזאת מתוך ידיעה כי גם אם יקרה אירוע רפואי או נזק לרכוש תוכלו להיות מכוסים מכל הכיוונים, וזאת לאור שירות אדיב ויעיל מצוות המוקדנים של חברת פספורטכארד אשר מאפשר מענה 24/7 לכל שאלה או פנייה דחופה. על כן, במידה ואתם נוסעים בקרוב לחו"ל צרו קשר עוד היום עם חברת פספורטכארד וזאת כדי לקבל את כל הפרטים הרלוונטיים כמו גם לרכישת ביטוח פספורטכארד, כך שגם אתם תצטרפו לאלפי הישראלים המרוצים אשר זכו לקבל את השירות הטוב ביותר מהחברה המובילה בתחום ביטוח הנסיעות לחו"ל בצורה הנכונה והיעילה ביותר. למה אתם מחכים? השאירו פרטים באתר ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.